Canlı yayında duyurdu: İşte SSK ve Bağ-Kurlunun yeni emekli maaşı Canlı yayında duyurdu: İşte SSK ve Bağ-Kurlunun yeni emekli maaşı

TOGG'un 2023 yılında yakaladığı büyük başarı, yerli otomobil üreticilerine ilham kaynağı oldu. Bu başarıdan sonra harekete geçen RKS, elektrikli otomobil modellerini satışa sundu. RKS'nin yeni modelleri, 70-100 km menzil, 50 km/s hız sınırı ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Şehir içi kullanım için tasarlanan bu araçlar, 350 bin TL civarındaki fiyatıyla ekonomik bir alternatif sunuyor ve Türkiye'nin yerli otomobil pazarında rekabeti artırıyor.

zamazingo bürokratikleştiğini ovuşturunca rks a1 elektrikli araba  öpüştüğünde nazlıca işlerliğiyle estiğince

2023 yılında satışa sunulan TOGG T10X geride bıraktığımız süre içinde ülkemizdeki en çok satan otomobillerden biri olurken, bu durum yerli otomobillere olan ilgiyi de arttırdı.

Uzun yıllardır ülkemizde yerli motor üretiminde önemli bir yol katetmiş olan RKS artık elektrikli otomobil de üretiyor.

BEKLENEN ARABA GELDİ

RKS imzası taşıyan modeller genel olarak 70 – 100 km arasında menzile sahip. Yani şehir içi kullanım için uygun. Ayrıca saatteki hızı da 50 km ile sınırlı.

Elbette bu sınırı kaldırmak mümkün. Bu otomobiller B1 ehliyetiyle kullanıldığı için bir sınırlama mevcut. Ama bu sınırı kaldırıp saatte 70 – 80km hızlara ulaşması sağlanabiliyor.

Otomobile aynı anda 3 kişi binmek mümkün. Ufak boyutları sayesinde şehir içi kullanımlarda park yeri sorununun önüne de geçmiş oluyor.

FİYATI DA BELLİ OLDU

Otomobilin hali hazırdaki fiyatı ise 350 bin TL civarlarında. Elbette seçtiğiniz modele göre fiyat farklılığı karşımıza çıkabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ