31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Denizli’nin Merkezefendi ilçesi seçmeni, Merkezefendi belediye başkanlığı için Şeniz Doğan ismini uygun görmüştü. Peki, Şeniz Doğan kimdir? Şeniz Doğan kaç yaşında, nereli?

Buldan'da Kamu Zararına Olan Yerler İçin Harekete Geçildi Buldan'da Kamu Zararına Olan Yerler İçin Harekete Geçildi

Seniz Dogan Kimdir1

Şeniz Doğan Kimdir?

1980 yılında Denizli'nin Bekilli ilçesinde dünyaya gelen Şeniz Doğan, İlk ve orta öğrenimini tamamlamasının ardından Londra'da İngilizce dil eğitimi aldı.

Üniversite eğitimini 2002 yılında hukuk fakültesinde tamamlamasının ardından, 2004 yılından itibaren Denizli'de avukatlık mesleğini sürdürdü.

Seniz Dogan Kimdir4

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Merkezefendi Belediye Meclisi ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğine seçilen Doğan, bu görevini 2018 yılına kadar sürdürdü. 2018 yılında, yürütmekte olduğu meclis üyeliği görevlerinden istifa ederek milletvekili adayı oldu.

Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeliği de bulunan Doğan, Denizli Barosu komisyonlarında uzun süre görev yapmıştır.

Seniz Dogan Kimdir3

Evli ve bir çocuk annesi olan Şeniz Doğan, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 31 Mart 2019 ve 31 Mart 2024 tarihlerinde yapılan yerel seçimlerde Merkezefendi Belediye Başkanı seçilmiştir.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya