Ekonomist Selçuk Geçer, kripto para yatırımları konusunda yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Geçer, Bitcoin fiyatlarının düştüğü dönemlerde alım yapmanın daha mantıklı olduğunu belirterek, "Büyük hata olur" dedi. Bitcoin’in son 1 ayda yüzde 10 düşüşle 61 bin dolara gerilediğini belirten Geçer, yüksek fiyatlardan alım yapmanın risklerine dikkat çekti. "Gidip 72 bin dolardan alırsan elinde kalır" diyen Geçer, doğru stratejilerle yatırım yapılması gerektiğini vurguladı.
 

Kripto para yatırımı son günlerde dikkat çekmeye başladı. Geleceğin parası olarak gösterilen Bitcoin, yükseliş ardından düşüş yaşamaya başladı. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ise ‘büyük hata olur’ diyerek uyarıda bulundu.

BİTCOİN SON 1 AYDA YÜZDE 10 DÜŞTÜ

ABD tarafında Bitcoin SPOT ETF’lerin Ocak ayında onaylanması ile beraber 3 aylık periyotta 73 bin dolara kadar gelerek rekor kırmıştı. Son 1 aylık serüvende ise yüzde 10 düşüş yaşayan Bitcoin 61 bin dolara kadar iniş gerçekleştirdi.

Başuzmanı İsa Karakaş Açıkladı: Memur Maaşı En Düşük Kaç Lira Olacak? Başuzmanı İsa Karakaş Açıkladı: Memur Maaşı En Düşük Kaç Lira Olacak?

UZMAN İSİMDEN KRİTİK UYARI

Kripto paralarda yaşanan düşüş seyri ise yatırımcıları tedirgin ediyor. Bu noktada geleceğin parası olarak adlandırılan kripto paralara ilişkin uzman isimler de görüşlerini paylaşıyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, kripto paralara ilişkin flaş açıklamalarda bulundu.

GEÇER: ONDAN SONRA AĞLARSIN

Geçer, bitcoin konusunda dikkatli olunmasında fayda olunacağını söylerken, kaçışında tamamen olmaması gerektiğinin altını çizdi. ‘Büyük hata olur’ diyerek sözlerini sürdüren Geçer, “Bir ürünün fiyatı düşerken alınır. Tepedeyken sen mal almaya çalışıyorsan patlarsın. Gidip ‘72 bin dolardan 100 bin dolara gidecek’ diye mal alırsan elinde kalır. Ondan sonra ağlarsın. Kripto piyasası kandırıcı değil, sen safsın. 72 bin dolardan alma, bekle o malı 15, 20 veya 30 bin dolardan alın” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ