Ev fiyatlarının artmasıyla birlikte pek çok kişi arsa alımı konusunda ilgi gösteriyor. Konut maliyetlerinin yükselmesiyle başa çıkamayanlar ise arsa yatırımı yapmayı tercih ediyor. Milli Emlak, bu talebe cevap vererek milyonlarca kişiye olumlu haberlerle sesleniyor.

Milli Emlak, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi önemli illerin de bulunduğu toplam 72 ildeki hazine arazilerinin satışa çıkarılacağını duyurdu. Hazineye ait ve kullanılmayan arazilerin değerlendirilip ekonomiye kazandırılması, arsa arzının artırılması ve arsa/arazi fiyatlarının düşürülmesi amacıyla yeni satışlara başlandı.

FIRSAT GİBİ KARAR

Mili Emlak'ın nisan ayında beklenen duyuruları, hazineye ait arsaların satışına ilişkin detayları içeriyordu. Toplamda 72 ilde bulunan Hazine arazileri, Milli Emlak tarafından satışa sunuldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Milli Emlak Genel Müdürlüğü, yeni hazine arazilerinin satışına ilişkin liste ile ilgili bilgileri resmi internet sitesi olan milliemlak.gov.tr adresinde duyurdu.

Arsa yatırımı için sunulan fırsatlar arasında, sadece 1 çeyrek altın fiyatına yatırım yapma seçeneği bulunuyor. Ayrıca, hazine arazileri isteyenlere birden fazla çeyrek altın ödeme imkanı da sunmakta.

72 ŞEHİR İÇİN GEÇERLİ

1000 liranın altına indi: BİM her eve gerekli aleti kısa süre satacak 1000 liranın altına indi: BİM her eve gerekli aleti kısa süre satacak

Mili Emlak'ın nisan ayı için beklenen duyuruları, hazineye ait arsaların satışına ilişkin detayları içeriyor. Milli Emlak'ın satışa sunduğu Hazine arazileri, toplamda 72 ilde bulunuyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan yeni hazine arazilerinin listesi, kurumun resmi internet sitesi olan milliemlak.gov.tr üzerinden duyuruldu.

Arsa yatırımı için sunulan fırsatlar arasında, sadece 1 çeyrek altın fiyatına yatırım yapma seçeneği bulunuyor. Ayrıca, hazine arazileri isteyenlere birden fazla çeyrek altın ödeme imkanı da sunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ