Beşiktaş'ın anlaşma sağladığı Rafa Silva, dün akşam İstanbul'a geldi. İkinci başkan Hüseyin Yücel ve yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar ile birlikte Portekiz'den özel uçakla gelen Silva, ilk açıklamasında ''Çok mutluyum burada olduğum için. Beşiktaş'ı seçmek çok kolay bir karar oldu. Taraftara verebileceğim söz zaferler ve kupalar kazanmak için olabiliğince çok çalışacağım. Bunun sözünü verebilirim'' ifadelerini kullandı. Beşiktaş, tecrübeli futbolcuya yeni sezon iç saha formasını da giydirdi. 

Siyah-beyazlı kulüple transfer görüşmeleri yapmak için ikinci başkan Hüseyin Yücel ve yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar ile birlikte Portekiz'den özel uçakla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne gelen 31 yaşındaki oyuncuyu, çok sayıda taraftar karşıladı. 

Sürpriz Forma Detayı  

Rafa Silva'nın gelişi ile beraber forma detayı dikkat çekti. Beşiktaş'ın yeni sezonda giyeceği formalarından biri de belli olurken oyuncu kamera karşısına üzerinde yeni sezon forması ile çıktı. Siyah-beyazlılar, daha sonra bu formayı "Beşiktaş mirasından esinlenerek tasarlandı. Beşiktaş Kulübü 2024-2025 iç saha forması çok yakında satışta ve sahada" sözleriyle açıkladı. 

Silvan'ın İlk Sözleri 

Beşiktaş'ın yeni transferi Silva, "Çok mutluyum burada olduğum için. Beşiktaş'ı seçmek çok kolay bir karar oldu. Hep beraber kupa ve zaferler kazanmak için çalışacağız. Taraftara verebileceğim söz zaferler ve kupalar kazanmak için olabildiğince çok çalışacağım. Bunun sözünü verebilirim. Burayı seçmem kolay oldu. Beşiktaş'a karşı oynamıştım. Taraftarın atmosferini, nasıl bir atmosfer yarattıklarını çok iyi biliyorum. O yüzden çok heyecanlıyım" dedi. 

Avusturya - Türkiye Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta ? Avusturya - Türkiye Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta ?

Feyyaz Uçar: Kendisine Hoş Geldin Di̇yoruz 

Rafa Silva ile beraber Feyyaz Uçar ve Hüseyin Yücel de açıklamalarda bulundu. Feyyaz Uçar, "Uzun süredir devam eden görüşmeler sonunda Portekiz'in ünlü yıldız oyuncusu Rafa Silva'yı getirdik. Bizzat Hüseyin başkanımız kendi alıp getirdi. Kendisine hoş geldin diyoruz. Tabii ki bundan sonraki süreci hep beraber izleyeceğiz Rafa Silva'ya tekrardan hoş geldin diyoruz" ifadelerini kullandı. 

Hüseyin Yücel: Daha Çok Buluşacağız 

Transferde önemli rol oynayan Hüseyin Yücel ise, "Hayırlı olsun, bu günler daha kötü günlerimiz daha iyi günler göreceğiz. Hep beraber burada daha çok buluşacağız inşallah" şeklinde konuştu. 

Editör: Haber Merkezi