UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti'ni görmek için Denizli’ye gelen yabancı kafile, turun bitmesinin ardından öğle saatlerinde kentten ayrıldı. Daha sonra gezinin sonraki durağı olan Burdur'daki Salda Gölü'ne gitti. Tur rehberi, kafileyi 100 kilometre gittikten sonra kafilede yer alan 70 yaşındaki Polonya uyruklu Maria Jolanta Latacz’ın eksik olduğunu fark etti.

Tarladan Dönen Çifte Oğulları Pusu Kurmuş: Anne Yaşamını Kaybetti, Baba Entübe Edildi Tarladan Dönen Çifte Oğulları Pusu Kurmuş: Anne Yaşamını Kaybetti, Baba Entübe Edildi

Durumun güvenlik görevlilerine bildirilmesi üzerine Pamukkale ören yerinde görev yapan güvenlik görevlileri tarafından yaşlı turistin bulunması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Havanın kararmasıyla birlikte arama çalışmalarına, Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birliği de destek verdi.

Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale ören yerinde yapılan geniş çaplı araştırmalarda, Polonyalı yaşlı kadına ait bir ize rastlanmadı. Maria Jolanta Latacz’ın bulunması için Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, ören yeri ve çevresindeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Kayıp turistin bulunması için yürütülen çalışmaların çok sayıda jandarma ekibinin katılımıyla devam ettiği öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi