Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, motorlu taşıtlar piyasasını yakından ilgilendiren bir karar aldı. 7 Temmuz'da yürürlüğe girmesi beklenen GSR2 (Küresel Güvenlik Yönetmeliği 2) bir buçuk ay sonraya ertelendi

Mevcut Yönetmelikle Sıfır Araç Satışına Devam 

Bakanlığın, düzenlemeye ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre Genel Güvenlik Yönetmeliği'nin uygulama tarihi 7 Temmuz 2024'ten 31 Ağustos 2024'e tarihe ertelenmiş oldu. 

GELECEĞİN MADALYALI SPORCULARI YAZ SPOR OKULLARINDA YETİŞİYOR GELECEĞİN MADALYALI SPORCULARI YAZ SPOR OKULLARINDA YETİŞİYOR

Aylardır konuşulan ve otomotiv piyasasındaki satışları da etkileyen gelişme sonrası stokta bulunan ve önümüzdeki bir buçuk ay boyunca ithal edilecek araçlar mevcut güvenlik yönetmeliğiyle satılabilecek. 

Araç Piyasası Nasıl Etkilenecek? 

Yönetmelik nedeniyle ellerindeki araç stoklarını eritmeye çalışan otomobil markaları uzun süredir kampanya düzenlerken ikinci el piyasası da bu durumdan olumsuz etkileniyordu. Bakanlığın erteleme kararıyla kampanyaların sürmesi ve çeşitlenmesi beklenirken durum, araç almak için imkan sahibi olanlar için fırsat olarak değerlendiriliyor. 

Editör: Haber Merkezi