Türk siyasetine yeni bir parti daha katılıyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılarak İYİ Parti'ye geçen ve daha sonra oradan da ayrılan Yusuf Halaçoğlu kendi partisini kuracağını açıkladı. Halaçoğlu bugün partisinin temelini atmak için partinin kurucular kurulu üyeleriyle buluştu. 

Buluşmada açıklama yapan Halaçoğlu; "Ülkemizin içine düştüğü şuan ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti" ifadelerini kullandı.

Yusuf Halacoglu

Sınırda Askeri Araçla 7 Ay İnsan Kaçırdılar, 2 Polisin Dikkati Olayı Çözdü Sınırda Askeri Araçla 7 Ay İnsan Kaçırdılar, 2 Polisin Dikkati Olayı Çözdü

Partinin İsmini Açıkladı

Açıklamasında partisinin ismine de yer veren Halaçoğlu; "Her şeyin ülkemiz yararına olsun istiyoruz. Ülkemizin içine düştüğü şuan ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti. İsmini de istedik ki Türkçe bir isim olsun ve anlamı da olsun. Onun için de 'Kutlu' olsun dedik ve 'Kutlu' oldu partimizin ismi. Bu ülkenin düze çıkması için ne gerekiyorsa onu yapacak bir parti kurmaya çalıştık ve çok güzel bir ekibimiz var. Biz ne sağcıyız ne solcuyuz biz vatanseveriz." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi