Prof. Dr. Naci Görür, Marmara ve İstanbul'un büyük bir deprem riski altında olduğunu belirterek acil tedbir alınması gerektiğini söyledi. 6 Şubat depremlerini aylar öncesinden tahmin eden Görür, tarihten ders alınmazsa büyük felaketlerin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Görür, “Marmara'da tedbir alın diyoruz ki 6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin” dedi. Ayrıca Erzincan-Bingöl Karlıova arasındaki bölgenin de deprem periyodunun dolduğunu ve tehlikeli bir boyuta geldiğini açıkladı. Bu bölgelerde gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti.

11 ili yerle bir eden, 50 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği 6 Şubat depremleri için aylar öncesinden uyaran Naci Görür, yeni bir uyarı daha yaptı.

Asena Kılıç'ın Youtube kanalındaki Meslek Sırrı programına konuk olan Görür, en çok endişe ettiği yer açıkladı.

“MARMARA'YA İSTANBUL'A DİKKAT EDİN”

KAYMAKAM MUHTARLARLA İLE BİR ARAYA GELDİ KAYMAKAM MUHTARLARLA İLE BİR ARAYA GELDİ

Depreme dirençli kentler oluşturulması yönünde çağrı yapan Görür “Eğer tarih tekerrür ederse bu bizim bir bakıma cehaletimizden olur. Biz tarih tekerrür etmesin diye bas bas bağırıyoruz. Marmara'ya İstanbul'a dikkat edin, depreme hazırlayın diye” dedi.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programda "Siz tarihten ders almazsanız, gerekeni yapmazsanız tarih tekerrür eder. Marmara'da tedbir alın diyoruz ki 6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin. Korkuyorum ki tarih yine tekerrür edecek" dedi. Görür ayrıca en çok endişe ettikleri bölgeyi açıkladı.


“ERZİNCAN-BİNGÖL KARLIOVA ARASI”

“6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin” diyerek uyaran Naci Görür “Şu anda bizim en çok endişe ettiğimiz bir yer Tunceli yöresi, yani Erzincan-Bingöl Karlıova arası. Burası deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir boyuta gelmiş artık” diyerek yeni bir uyarı daha yaptı.

Kaynak: HABER MERKEZİ