Kaza, Manavgat Antalya D-400 Karayolunda meydana geldi. Alınan bilgiye göre; Manavgat istikametinden Antalya istikametine seyir halindeki Hasan Bulut'un kullandığı 07 AVN 734 plakalı kamyon, Gündoğdu Mahallesi Sarısu mevkiine geldiğinde lastiği patladığı için önlem almadan yolun sağında durdu.

İzmir’deki Patlama İle İlgili Yeni Gelişme! 2 Kişi Tutuklandı İzmir’deki Patlama İle İlgili Yeni Gelişme! 2 Kişi Tutuklandı

Bu sırada Cihan Taşçı'nın kullandığı 34 BHA 753 plakalı kamyon son anda fark ederek frene basarak durdu. Duran kamyona aynı istikamette gitmekte olan Mehmet Aşık'ın kullandığı 07 YN 965 plakalı kamyon arkadan çarptı.

Kazanın ardından olay yerine itfaiye, ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi. Kamyonlardan çıkan ve refüjde çimlerin üzerine uzanan kamyon sürücüleri ve yolcu olarak bulunanlar sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalesinin ardından kendilerini iyi hissettiklerini belirterek hastaneye gitmedi. Kazanın ardından kamyonların yol ortasında kalması nedeniyle trafik akışı tek şeritten kontrollü olarak sağlanırken kilometreleri bulan araç kuyruğu oluştu.

Kaza yapan kamyonların sürücüleri ve kazayı gören vatandaşlar, kazada araç sürücülerinin suçu olmadığını, önlem almadan lastiği patladığı için duran kamyonun sürücüsünün kazanın ardından patlak lastikle kamyonu ileriye yolun soluna çekerek lastiği değiştirdiğini belirtti.

Editör: Haber Merkezi