Altın sahipleri için önemli karar: Kuyumcular ortak karar aldı Altın sahipleri için önemli karar: Kuyumcular ortak karar aldı

Ünlü ekonomist İslam Memiş, gram altın fiyatlarının yıl sonunda 3000-3500 TL seviyelerine ulaşabileceğini öngördü. Şu an 2514 TL olan gram altının, bayram öncesi ve sonrası 100 TL artış gösterdiğini belirten Memiş, bu artışın devam edeceğini ifade etti. Kuyumcularda oluşacak kuyruklara dikkat çeken Memiş, yatırımcıların altın alım fırsatlarını değerlendirmelerini tavsiye etti.
 

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş kendi youtube kanalından altın, döviz, ve gümüşle ilgili önemli uyarılarda bulundu.
   
Gram Altın 2363 dolar seviyesinde. 2340 direncini kırdı. Toparlanma isteğin devam ediyor. Gram altın 2420 seviyesine kadar gerilemişti. Alın diye uyarmıştım. Şuan da gram altın TL fiyatı 2514 lira seviyesinde. Bayram öncesi ve sonrası 100 lira gramında değeri arttı.
   
Bayramdan önce uyarıları dikkate alanları tebrik ediyorum. Temmuz ayı itibariyle yıl sonu 3000-3500 beklentimiz devam ediyor. Al-unut dönemi bitti. Geç kalınmış değil. Altın ne zaman 2700 seviyesini kıracak o zaman kuyumcularda kuyruk oluşacak.
   
ONS gümüş 30.73 dolar seviyesinde. 30'un altına düşmüştü. Altına kıyasla yeniden en çok kazandıran oldu. Gümüş gram 32 lira 33 seviyesinde. 29-30 lira seviyesinde alım fırsatını değerlendirenleri yine tebrik ediyorum. Kazandılar. Her düşüş bir alım fiyatıdır.
   
Dolar'da yukarı doğru hareketler devam ediyor. Düşüşler kalıcı değil. Yılı ikinci yarısı için temmuz ayını işaret etmiştim.
   
Dolar yatırım aracı değildir. Dolara para yatırmayın. En az para kazandıran para birimidir.
   
Euro'da aynı şekilde ufak ufak yükselişler devam edecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ