Denizli’de Şampiyonluk Coşkusu Denizli’de Şampiyonluk Coşkusu

Sezonu Bahçeşehir Koleji galibiyetiyle kapatan Merkezefendi Belediyesi Koçu Zafer Aktaş, “Ayrılanlar ve sakatlıklar olmasa play-off’lara kalabilirdik.” dedi.

Koc

Aktaş’ın sezon değerlendirmesi şöyle:

“Avrupa’nın en zor ligi olan Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olmak adına yola çıkarken koyduğumuz hedefimizi 3.sezonun sonunda da başarıyla gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum.

Galibiyet rekorumuzu tazeleyerek bitirdiğimiz ve Daniel Oturu, Moses Wright ve Richard Lomasz’ı buy-out ile Euroleague’e gönderdiğimiz sezonda çok önemli oyuncularımızın sakatlıkları ve yaşadığımız şanssızlıklar olmasa Play-Off yarışına katılmak bile mümkün olabilirdi.

Bütçemize oranla Süper Lig’de yakaladığımız devamlılık başlı başına büyük bir başarı olsa da bunun yanına oynadığı basketbol ile takdir toplayan, bu kadar kısa sürede Euroleague’nin önemli oyuncu kaynaklarından biri haline gelen, uluslararası örneklerde olduğu gibi ihraç ettiğimiz oyuncularla kulübe gelir yaratan ve BSL’de Denizli’yi oynaması en zor deplasmanlardan biri haline getiren bir noktaya ulaşmak taraftarlarımızın desteklemekten ve heyecanın bir parçası olmaktan gurur duyduğu bir tablo olarak karşımızda duruyor.

Tüm Denizli halkına, başkanlarımıza, yönetimimize, başta Yukatel tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimi sunarken tüm idari ve teknik kadromuzu başarılı geçen sezonumuz için tebrik ediyorum.”dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ