Türkiye’nin en büyük Nilüfer tarlalarının bulunduğu Işıklı Gölünde tekne turları başladı. 1 Haziran’da başlayan turlarla birlikte gölde tekne turu yapılan Beydilli ve Seraserli mahallelerini ziyaret eden Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, tekne sahipleri ve bölgede satış yapan esnafla bir araya geldi.

9Fc5Ff6D 10E0 4Fd2 94Ae 975E39255150

Kaymakam Hasan Akbulut’a Çivril Belediye Başkan Vekili Nuri Özen ile Çivril İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm. Ali Çolak ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hamid Çakal eşlik etti.

A W219465 01

Beydilli Mahallesi ziyaretinde tekne sahipleri ile bir süre sohbet eden Kaymakam Hasan Akbulut, yoğun geçecek sezon öncesi tekne kullananları misafirlere yaklaşım ve tur esnasında güvenlik gibi konularda dikkatli olmaları için uyardı. Bölgede gıda satışı yapan esnaflarla da bir süre görüşen Kaymakam Akbulut, daha sonra jandarma komutanlığına ait bot ile göle girerek teknelerin tur güzergahlarını denetledi. Teknecilerin güzergah dışına çıkma konusunda duyarlı olmasını isteyen kaymakam Hasan Akbulut, sezon boyunca Jandarma timlerinin göl içinde devriye görevi yapacağını hem güvenlik hem de güzergah konusunda duyarlı olacaklarını belirtti.

Çivrilli Çiftçilerin İndirim İçin Yaptığı Eyleme Çivrilli Milletvekilinden Yanıt Çivrilli Çiftçilerin İndirim İçin Yaptığı Eyleme Çivrilli Milletvekilinden Yanıt

2F0F4C46 8D99 42Bd 96C7 C52Ce5F90B4C

Kaymakam Hasan Akbulut ve beraberindekiler daha sonra bot ve tekneler ile gölün diğer tarafında bulunan ve tekne turları yapılan Seraserli ve Sundurlu mahallelerindeki iskeleleri denetledi.  Kaymakam Hasan Akbulut burada da teknecilerle yaptığı görüşmede güzergah ve güvenlik konusunda dikkatli olunmasını istedi.

Editör: Fatma Haytan