Olay, Kastamonu Merkez ilçeye bağlı Kuzyaka köyü Baylar Mahallesi’nde gerçekleşti. İddiaya göre Kuzyaka köyü Muhtarı Mehmet Başoğlu, mahalleden su faturası ücretlerini toplamak istedi. 2014-2019 yılları arasında aynı köyde muhtarlık yapan Mehmet D. su parasını ödemeyeceğini söyledi. Mehmet D. Ve Mehmet Başoğlu arasında telefonda tartışma gerçekleşti. Yaşanan tartışmanın ardından Başoğlu, bir azasıyla su faturası için mahallede bir eve gitti. Bu sırada Mehmet D., Başoğlu’nun bulunduğu evin önüne gelerek pompalı tüfekle birden ateş açmaya başladı. Bahçede beklerken kurşunların isabet ettiği muhtar Başoğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine köye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Başoğlu’nun cenazesi, hastane morguna kaldırıldı.

Yeni Muhtarı Silahla Vurdu! 2

İzmir’deki Patlama İle İlgili Yeni Gelişme! 2 Kişi Tutuklandı İzmir’deki Patlama İle İlgili Yeni Gelişme! 2 Kişi Tutuklandı

Aynı mahallede 2014-2019 yılları arasında muhtarlık yaptığı öğrenilen cinayet zanlısı Mehmet D.'nin yakalanması için jandarma ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Cinayet zanlısının başka bir cinayetten dolayı sabıkası olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi