Olay, İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Esentepe Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, Ramazan dolayısıyla kapalı olan 14 katlı binanın en alt katında bulunan bir gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama oldu. Patlamanın ardından gece kulübünde çıkan yangının büyümesiyle kulüp ve bina dumana boğuldu. O sırada kulüpte ve binada bulunanlar içeride mahsur kalırken, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, emniyet ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin içeriden çıkardıkları 8 yaralı, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrasında ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Istanbulda Yangin Felaketi Cok Sayida Can Kaybi Var1

"29 Kişi Hayatını Kaybetti"

Boğazından ve Göğsünden Bıçaklanan Genç Tedaviyi Kabul Etmedi Evinde Öldü Boğazından ve Göğsünden Bıçaklanan Genç Tedaviyi Kabul Etmedi Evinde Öldü

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yangında ölenlerin sayısının 29'a yükseldiği, 7'si ağır 8 yaralının tedavisinin devam ettiği bildirildi. İtfaiye ekipleri bölgede çalışmalarına devam ederken, yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Haber Merkezi