CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile 3 BELTAŞ işletmesinde alkol satışı yapılması kararını mahkemeye taşıyan ve eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’ye cevap verdi.  

İl Başkanı Yücel Güngör, ‘Çavuşoğlu’nda laf çok iş yok’ İl Başkanı Yücel Güngör, ‘Çavuşoğlu’nda laf çok iş yok’

CHP Denizli İl Başkanı Horzum açıklamasında “Kimsenin yaşam tarzına karışmayacaklarını söyleyip, kordonda alkol alan gençlerin arasında oy toplamaya çalışıyordu. Sanırım ufukta İzmir adaylığı yok, beyefendinin aklına alkol karşıtlığı geldi. CHP kimsenin hayat tarzına karışmaz dün böyleydi bugünde böyle. İçen içer, içmeyen içmez” ifadelerinde bulundu.  

Başkan Horzum, “Bazen vatandaşlarımızın hafızasını tazelemek faydalı olabiliyor. Vatandaşlarımızdan da önce kendini siyasetçi olarak nitelendiren insanların hafızalarını tazelemek çok büyük önem arz ediyor. AK Parti’nin Eski Bakanı Nihat Zeybekci belediye iktidarını elinden kaçırmasına çok içerlemiş olacak ki Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy çokluğu ile geçerek BELTAŞ’ın sadece 3 işletmesinde alkol satışının yapılması iznine takmış. Neymiş Denizli’de yüzlerce alkollü işletme varmış. İsteyen oralarda içebilirmiş. Kazın ayağı öyle değil Nihat Bey. 

Evet alkol sağlığa zararlı bir içecektir. İçilmemesi doğru olandır ancak içmek isteyen kimseye ‘Neden içiyorsun?’ diye sorulmaz. Bu insanların temel hakkıdır. Gelelim Denizli’de neden böyle bir karar alındı. Denizli’de alkol kullanan vatandaşlarımızın olduğu bir gerçek. O söylediğiniz yüzlerce mekanın olduğu da doğru. Şunu da hatırlatmak isterim o yüzlerce mekana alkol ruhsatı veren AKP’nin bakanlığı. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, o mekanlardaki fahiş fiyatlardan vatandaşlarımızı kurtarmak için böyle bir karar aldı. Alkol içmek isteyen de çay içmek isteyen de BELTAŞ işletmelerinde uygun fiyata hizmet alabiliyor. Bu sosyal belediyeciliğin bir gerçeğidir. Sayın Zeybekci’nin bunu anlamayacağını zaten biliyoruz. Sosyal belediyecilik nedir? İnsanlara eşit imkanlar sunabilmektedir. Kendisinin parayla ilgili bir derdi olmayabilir ama vatandaşların var. Sizin hükümetleriniz bırakın alkol içecek parayı çay içecek parayı bile vatandaşlarımıza çok gördü” dedi.  

Sanırım Ufukta İzmir Adaylığı Yok 

Başkan Ali Osman Horzum, “Hatırlayan hatırlar. Bu kişi İzmir’e aday olduğunda alkol içenlerle pek bir sevişiyordu. Kimsenin yaşam tarzına karışmayacaklarını söyleyip, kordonda alkol alan gençlerin arasında oy toplamaya çalışıyordu. Sanırım ufukta İzmir adaylığı yok, beyefendinin aklına alkol karşıtlığı geldi. CHP kimsenin hayat tarzına karışmaz dün böyleydi bugünde böyle. İçen içer, içmeyen içmez” şeklinde açıklamalarda bulundu.  

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli