Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda Krallığı arasındaki dostluğun 100. Yılı, Denizli Pamukkale bölgesindeki Hierapolis Antik Kenti Tiyatrosu'nda 26 Mayıs 2024 Pazar günü saat 21:00’ de iki ülkenin oda orkestralarının birlikte vereceği bir konser ve yaratacakları ortak tını ile kutlanacak. 

 Dünyanın en önemli klasik müzik orkestralarından Hollanda’daki dünyaca ünlü Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ve Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’in seçkin üyeleri Denizli’de birlikte konser verecek. 

Pamukkale’de Düzenlenecek Büyük Konser Dostluğu Armağan Olacak  

Pamukkale Filarmoni Derneği’nin Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm  Bakanlığı ve Denizli Valiliği katkıları ile düzenlediği bu büyük ve anlamlı konser, 2021 tarihinde kurulan ve bugüne kadar  çevre yerleşimlerden de büyük ilgi ile karşılanan 21 konser, 1 söyleşi, 1 minikler piyano festivali düzenlemiş olan Derneğin şehrinin kültür sanat hayatına ve tanıtımına ve iki ülkenin dostluğuna armağanı olacak. 

Türkiye’de ve Denizli’de birçok sanat etkinliğini düzenleyen Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ile Başkent Üniversitesi’nin destek verdiği konsere Pamukkale Filarmoni Derneği, Locksbridge Management organizasyonuyla ev sahipliği yapacak. 

Başkemancı Michael Waterman liderliğinde, kemanda Niek Baar ve soprano Fenna Ograjensek solistliğinde ve belli eserlerde etkinliğin gerçekleşmesinde emeği de olan Orhun Orhon’un şefliğinde   gerçekleşecek konserde, J.S Bach’ ın Re Majör 3. Orkestra Süitinden “Air”, F. Schubert’ in Liedleri, E.Elgar’ın Op.20 mi minör Yaylı Çalgılar Serenadı, J.S Bach’ ın BWV 1042 Keman Konçertosu, Anton Bruckner’ in Locus Iste , M, Ravel’ in M.76 seslendirilecek. 

En Güzel Kaktüsler Sizin Balkonunuzda Olsun En Güzel Kaktüsler Sizin Balkonunuzda Olsun

Sanatseverler tarafından merak ve heyecanla beklenen konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni devreye alınan Hierapolis gece aydınlatması ile bambaşka bir ambiyans içinde gerçekleşecek. 

Biletler İçin Ayrıntılı Bilgi 

 Biletix’den temin edilebilecek biletler ve Detaylı bilgi için; www.pamukkalefilarmoni.org   / instagram.com/pamukkalefilarmonidernegi 

Kaynak: Haber Merkezi