Denizli-Uşak ile Denizli-Dinar’ı birbirine bağlayan ve Çivril’in 15’den fazla mahallesine ulaşım sağlayan yolun yapımına 2018 yılında başlanmıştı. 41 kilometrelik yol için 2018 yılında bin lira bütçe ayırılmıştı. Zeminin kötü olması sebebi ile araçlarının zarar görmesini istemeyen sürücüler, alt yolu kullanmaya devam edince kargaşaya sebep oldu. Konuyla ilgili CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, TBMM’ye önerge sundu.

Arpacı, “Bu yolun yapımı 2018 yılında başladı. Bugüne kadar sadece 2,5 kilometresi bölünmüş yol, 4,2 kilometresi ise tek yol seviyesinde tamamlanabildi. Bakan Uraloğlu, bu yol için de hedefi 2026 yılına koydu ancak 2023 yılı ödeneği bin TL olan bu yol için 2026 hedefi hiç inandırıcı değil. Bu yollar niye bitmiyor? Neden ilerlemiyor? Neden kaplumbağa hızında ilerliyor? Denizli halkı bunu hak etmiyor. Öte yandan Bakan Uraloğlu, Ulaştırma Bakanlığı’nın 2024 bütçesi üzerine yaptığı konuşmada Aydın-Denizli Otoyolu’nun 2024 yılında biteceğini ifade etti. Ancak 2006 yılında başlanıp 17 yıldır bitirilemeyen yollar ortadayken bu yolu 2024 yılında nasıl bitirecek hayretle bekliyoruz” şeklinde konuşmuştu. 

IŞIKLI GÖLÜNE 300 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI IŞIKLI GÖLÜNE 300 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

Kaymakam Akbulut Yolu İnceledi

Haberimiz Ses Getirdi, Kaymakam Harekete Geçti

Genccivrilgazetesi.com konuyu gündeme taşıması üzerine Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut kolları sıvadı. Kaymakam Akbulut, yapımı bir türlü bitemeyen yolu yerinde inceledi.

Kaymakam Akbulut “Yol yapım çalışmaları sebebiyle oluşan toz ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek durumlar hakkında gerekli görüşmeler yapılarak aksaklıkların giderilmesi sağlanmıştır” dedi.

Akbulut, yol yapım çalışmaları sürerken trafik akışının alt yoldan devam edeceğini açıkladı.