Çin ve Hindistan’ın talep artışı piyasayı canlandırırken, uzmanlardan da gelecek dönemle ilgili tahminler gelmeye başladı… 

Altın fiyatlarında uzun zamandır ilginç bir fiyatlanma yaşanıyor. Uzmanlar ise bu durumu jeopolitik riskler ve merkez bankalarının artan altın alımları ile ilişkilendiriyor. Özellikle Çin ile Hindistan gibi Uzak Doğu ülkelerinin altın talebinde belli bir artış gözlemleniyor. 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde FETÖ Operasyonu! 9 Emniyet Mensubu Gözaltına Alındı İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde FETÖ Operasyonu! 9 Emniyet Mensubu Gözaltına Alındı

Uzun Vadede Düşüş Beklentisi̇ Oluştu 

Halk TV’de yer alan habere göre, son zamanlarda altın fiyatları 2.280-300 bandında ilerliyor ve bir düşüş beklentisi de oluşuyor. Fakat altın, beklenen düşüşe geçmeyebilir ve 2.200 hatta 2.180 dolar seviyesine gerileyebilir. Uzun vadede bakıldığında ise altın fiyatlarında 100-150 dolarlık bir düşüş beklentisi var. 

ALTINDA SON DURUM: Gram altın ve çeyrek altın kaç TL oldu? Altın fiyatları  ne kadar? (5 Mayıs 2024) - Dünya Gazetesi

Uzman İsim Beklentilerini̇ Açıkladı 

Gökay Tuğsavrol’a göre, piyasada sular durulmuş gibi duruyor. Fakat yatırımcılar için alım fırsatları olabileceğini düşünüyor. Uzun vadede ise ons altın için 2.550-2.600 dolar bandı bekleniyor. 

Uzmanların ortak görüşü ise yıl sonuna doğru gram altının 3.000 lirayı görmesi yönünde. Fakat ABD’nin enflasyon verileri, FED’in politika duruşunu belirleyecek ve altın fiyatlarının değişmesine yol açabilecek. 

Kaynak: Haber Merkezi