Havaların ısımasıyla beraber düğünlerde artış başlıyor. Düğün yapmak isteyenler, fiyatları görünce artık sade törenle evlenmeyi tercih ediyor. Artık pahalı organizasyonların yerini, ekonomiden dolayı sade düğünler almaya başlıyor. 

Bu bankada hesap sahibi olan alacak: Özel banka 3 bin lira dağıtıyor Bu bankada hesap sahibi olan alacak: Özel banka 3 bin lira dağıtıyor

Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin Bozdağ, düğün ve nikah törenlerinde sunulan yemek hizmetinin 350 ila 650 lira bandında değiştiğini aktardı. Ordörv tabağının ardından genellikle paçanga böreğinin tercih edildiğini belirten Bozdağ, "Düğün sahipleri et yemeği isterse fiyat 800 liraya çıkıyor. Tavuk yemeği isterse 600 liraya düşüyor. İnsanlar bu ekonomik şartlarda ucuz olduğu için genellikle tavuk tercih ediyor." ifadelerini kullandı.

Kişi Başı 1000 TL'ye Dayandı

Düğünlerdeki kişi başı fiyatlardan bahseden Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin Bozdağ "Düğün sahipleri et yemeği isterse fiyat 800 liraya çıkıyor. Tavuk yemeği isterse 600 liraya düşüyor. İnsanlar bu ekonomik şartlarda ucuz olduğu için genellikle tavuk tercih ediyor." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi