Ramazan Bayramı'nda emeklilere verilen ikramiye miktarındaki artış, emekliler arasında olumlu bir yankı uyandırdı. Geçen yıla göre yüzde 50 artış gösteren ikramiye miktarı, emeklilerin bayram coşkusunu ve mutluluğunu artırarak, ekonomik anlamda bir rahatlama sağladı. İşte ayrıntılar...

Emeklilerin maaşlarına Temmuz ayında enflasyona göre artış yapılacağı duyuruldu. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri altı aylık enflasyon oranında zam alırken, kamu emeklileri ise enflasyon farkını toplu sözleşmeyle alacaklar. Bu zamlar, Temmuz ayında emeklilerin maaşlarına yansıtılacak.

Bayram ikramiyelerinde yaşanan artış, emekliler arasında büyük bir heyecan dalgası yarattı. 2018'den bu yana Ramazan ve Kurban Bayramları'nda emeklilere ve hak sahiplerine yapılan bayram ikramiyesi uygulaması, refahlarını artırmaya devam ediyor.

Başlangıçta 1.000 lira olarak belirlenen ikramiye miktarı, 2021'de 1.100 liraya, 2023'te ise 2.000 liraya yükseldi ve bu yıl yüzde 50'lik bir artışla 3.000 liraya çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu Ramazan Bayramı'nda toplam 15,3 milyon emekli ve hak sahibine 41,3 milyar lira ikramiye ödedi.

ÇİFT İKRAMİYE GELİYOR

Kadınlar için flaş karar: Bu şartı taşıyanlar maaş alacak Kadınlar için flaş karar: Bu şartı taşıyanlar maaş alacak

Ramazan Bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatmasının ardından şimdi gözler Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrildi. Milyonlarca emekliye, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala güzel bir haber geldi. Bu emeklilere çifte ikramiye yatırılacak.

Kurban Bayramı ikramiyesi ve belediyenin ek ikramiyesi, emekli vatandaşların bayram öncesinde maddi açıdan biraz rahatlamasını sağlayacak.

8 BİN LİRA ÖDEME ALINACAK

Adana Ceyhan Belediyesi'nin çifte ikramiye müjdesiyle sevinen emekliler, hem devletten hem de belediyeden ikramiye almaya hak kazandı. Emekliler, devlet tarafından verilecek olan 3 bin lira ikramiyeye ek olarak Adana Ceyhan Belediyesi'nden alacakları 5 bin lira ile toplamda 8 bin lira ikramiye almış olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ