Meteoroloji Genel Müdürlüğü, resmi web sitesinden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Aktarılan bilgiye göre yağışların bugün sabah saatlerinde başlayacağı ve yarın akşam saatlerine kadar etkisinin devam edeceği ifade edildi. Yağışlara ek olarak hava sıcaklıklarının düşeceğini ifade eden MGM’nin güncel raporu ve merak edilenleri haberimize eklendi.

Denizli'nin Ünlü Havlularında Bu Sezon Trendler Neler Oldu? Denizli'nin Ünlü Havlularında Bu Sezon Trendler Neler Oldu?

Dışarıya çıkacak ya da dışarıda planı olanlar için Meteoroloji yaptığı son değerlendirmesinde, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edildiğini belirtti. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Artvin’in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği için vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Meteoroloji yaptığı açıklamasında kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Öğleden sonrası için uyarı yapan MGM, şunları söyledi:

“Yağışların; öğle saatlerinden sonra Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Artvin’in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

Açıklamaya göre sıcaklıkların önümüzdeki haftadan itibaren mevsim normalleri üzerine çıkacağı ifade edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ