18-32 yaş arası artık para ödemeyecek: Ücretsiz olacağı açıklandı 18-32 yaş arası artık para ödemeyecek: Ücretsiz olacağı açıklandı

Türkiye'den çekilen şirketler kervanına biri daha eklendi. İtalya merkezli sigorta devi Generali, Türkiye ve Filipinler'deki birimlerini satmayı planladığı iddia edildi.

Genarali

Bloomberg'in konuya yakın kaynaklardan ilettiği bilgilere göre Assicurazioni Generali SpA, Türkiye ve Filipinler'deki birimlerini satışa çıkaracak.
İsmini gizli tutan sektör kaynakları İtalyan sigorta şirketinin İstanbul merkezli Generali Sigorta AŞ ve Generali Life Assurance Filipinler'i satmak için ayrı süreçler gerçekleşmeye başladığını belirtti.
Satış görüşmelerinin başladığı aktarılan haberde 5-6 şirketin talip olduğu ancak henüz bir anlaşmanın sağlanmadığı ifade edildi.
Generali'nin şirketinin sözcüsü, söz konusu  satış işlemlerine dair açıklama yapmaktan kaçındı

Dev Sirket Tasini Taragini Topladi Bir Firma Daha Turkiyeden Cekiliyor1

Genarali Türkiye'nin İlk Sigorta Firması Olarak Sayılıyor

1831'de İtalya'da kurulan Generali, Türkiye'nin ilk sigorta firması olarak kayıtlarda yer tutuyor. Şirket, 1863'te İstanbul'da ilk acentesini açarak Türkiye'de sigortacılık faaliyetlerine başladı. 1989'da ise Generali Sigorta Anonim Şirketi'ni kurarak yerelleşti. Avrupa'nın en büyük üç sigorta firmasından birisi olan Generali, Türkiye genelinde 500'ün üzerinde acenteya sahip.

Kaynak: HABER MERKEZİ