Manisa T Tipi Cezaevinde 1 Hükümlü Hücresini Ateşe Verdi Manisa T Tipi Cezaevinde 1 Hükümlü Hücresini Ateşe Verdi

Yangın, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bulunan Şehitler Mahallesi’nde bulunan 3 katlı binada meydana geldi. Dumanları fark eden çevre sakinleri, durumu zaman kaybetmeden itfaiyeye haber verdi. Yapılan ihbar sonrasında olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İkinci katta çıktığı tahmin edilen ve henüz sebebi belirlenemeyen yangında ikinci katta bulunan Hatice Kübra Kaplan (22), Abdülkadir Özgür (20) ve 3 yaşındaki Alpaslan Kaplan yaralandı.

Denizlinin Komsusunda Yangin Panigi 3 Yasindaki Bebek

Ekipler ve vatandaşların yardımıyla yaralılar evden çıkarılarak ambulanslarla Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yangının sıçradığı üçüncü katta bulunan Nevin Ata ve oğlu Hüseyin Ata ise Turgutlu’da özel bir hastaneye kaldırıldı. Üçüncü katta bulunan yaralıların durumlarının hafif olduğu ve hafif şekilde dumandan etkilendikleri öğrenildi.

Meydana gelen yangında ikinci katta bulunan Hatice Kübra Kaplan’ın ise durumunun ciddi olduğu ve tedavisine yoğun bakımda servisinde devam edildiği öğrenildi. Yangınla ilgili ekiplerin incelemeleri devam ederken bir itfaiye erinin de yangına müdahale sırasında hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Denizlinin Komsusunda Yangin Panigi 3 Yasindaki Bebek1

O Anları Anlattı

Olay yerinde kurtarma çalışmalarına destek veren mahalle sakinlerinden Eyüp Celep, “Ben karşı komşuları oluyorum, yangını gördüm hemen koştum, itfaiyecilerle yukarıya çıktık. Yukarıda bir bayan olduğunu söylediler, küçük çocuğu çıkarmışlardı zaten itfaiyeciler sonra diğer bayanı çıkardılar. Bizler de yardım ettik, 112 sağlıkçılara teslim ettik. Dumandan da çok etkilendiler. Allah yardımcıları olsun.” ifadelerinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi