İçlerinde Denizli’nin de olduğu 42 ilde 'Narkoçelik-14' operasyonu düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında 322 kilogram uyuşturucu madde ve 135 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilirken 321 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı

Gerçekleşen uyuşturucu operasyonuyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar ”dedi.  

Denizli'de  340 Bin Liralık Vurgun Denizli'de 340 Bin Liralık Vurgun

10 Ayda Tonlarca Uyuşturucu 

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Her an enselerindeyiz, bizden kaçamayacaklar. 10 aylık süre içinde uyuşturucu madde imalatçılarına, bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik toplam 39 bin 661 operasyon düzenlendik. Operasyonlarda 121 ton uyuşturucu madde, 42 milyon adet uyuşturucu hap ve 157 milyon kök kenevir ele geçirildi. 310 bin 639 şüpheli yakalandı. (Uyuşturucu madde satan ve kullanan şüpheliler toplamı) Bunlardan; 28 bin 44'ü tutuklandı. 12 bin 554'i hakkında adli kontrol kararı verildi." 

Kaynak: Haber Merkezi