İzmir'i işgal ettikten sonra Denizli'ye yönelen Yunanlara karşı 15 Mayıs 1919’da başlattıkları direnişle düşman postalını kente sokmayan Denizlililer, aynı ruh ve heyecanı bir kez daha yaşayacak. Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde Milli Mücadele ateşini yakan Denizlililer, ecdadın destansı direnişini bir kez daha yaşatacak.

Denizlinin 105 Yillik Direnis Destani Bu Yil Da Yasayacak

Denizlili İdris Koçovalı, Görenleri Hayrete Düşürüyor! Denizlili İdris Koçovalı, Görenleri Hayrete Düşürüyor!

Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği 15 Mayıs Milli Mücadele Günü Etkinlikleri 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 17.15’de 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuyacak katılımcılar, saat 17.30’da Milli Mücadele Yürüyüşünü başlatacak.

Denizlinin 105 Yillik Direnis Destani Bu Yil Da Yasayacak1

105 Yıllık Destan

Denizlililer, Atatürk Caddesi’ni takip ederek Kayalık Caddesi’nden Bayramyeri Meydanı'na kadar Denizli Sancağı eşliğinde Milli Mücadele Yürüyüşü yapacak. Bayramyeri Meydanı'nda sona erecek yürüyüşün ardından anma töreni gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ecdadın 105 yıl önce düşmana karşı başlattığı direnişi anmak, aynı heyecan ve ruhu bir kez daha hep birlikte yaşamak için tüm halkı 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 17.30’da düzenleyecekleri Milli Mücadele Yürüyüşüne davet etti.

Editör: Haber Merkezi