Samsun'un İlkadım ilçesindeki 2 ayrı kuyumcu dükkanında geçen Cumartesi günü , kuyumcu A.P.'ye 9 bin 800 TL, diğer kuyumcu H.A.'ya da 8 bin 700 TL'ye sahte altın satan kimliği belirsiz kadın kayıplara karıştı. Şikayet üzerine olayla ilgili çalışma yapan Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kuyumculara sahte altın satarak dolandıran kadının Y.K. (30) olduğunu, kocası H.K. (33) ve M.T. (48) ile birlikte hareket ettiklerini tespit etti.

Sehirler Arasi Dolandiricilik Denizliden Samsuna Dolandiricilik Seyahati1

Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldılar

Denizli'den dolandırıcılık için Samsun'a gelen Y.K., H.K. ve M.T. kaçarken polisin takibi sonucu Amasya'da yakalandı. Samsun'a getirilen 3 kişinin araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalarda, 4 adet altın bilezik, 65 cm uzunluğunda altın zincir, 1 adet Cumhuriyet altını, 1 adet çeyrek altın, 3 adet altın yüzük, 3 çift altın küpe ve 25 bin 285 TL para ele geçirildi. Polisteki sorguları tamamlanan 3 kişi bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren Y.K., H.K. ve M.T. mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Denizlili Polis Memuru Cihat Yıldız ve Eşi Hakkari’deki Kazada Hayatını Kaybetti Denizlili Polis Memuru Cihat Yıldız ve Eşi Hakkari’deki Kazada Hayatını Kaybetti

Sehirler Arasi Dolandiricilik Denizliden Samsuna Dolandiricilik Seyahati2

Kaynak: HABER MERKEZİ