Doludan Zarar Gören Araçlar İçin Emsal Karar: Zararınız Karşılanacak Doludan Zarar Gören Araçlar İçin Emsal Karar: Zararınız Karşılanacak

İstanbul’da büyük ilgi gören ‘Kent Lokantası’ projesinin Denizli’nin sosyal ve ekonomik yaşamına yeni bir soluk getireceği umut ediliyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu hafta sonu gerçekleştirilen CHP Pamukkale ilçe danışma kurulunda Denizli’de ilk kent lokantasının otogar bölgesinde açılacağını açıkladı. Başkan Çavuşoğlu, kent lokantasının ilk açılacağı yerin otogar bölgesi olarak belirlenmesindeki asıl amacın ilçelerden gelen vatandaşların kolaylıkla yemek yeme ihtiyacını karşılaması olmasından dolayı olduğunu belirtti. Böylelikle Denizli’nin her kesiminden vatandaşların kaliteli ve uygun fiyatlı yemeklere erişimini kolaylaştırılacak.

İkinci  Kent Lokantası Üniversite Bölgesine Kurulacak

Denizlililere verilen bu proje müjdesi vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Proje, vatandaşların ekonomik şartlara bağlı kalmaksızın lezzetli ve sağlıklı yemeklere erişimini sağlayarak sosyal dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlıyor. Başkan Çavuşoğlu: “kent lokantasının otogar bölgesine yerleştirilmesinin amacı, ilçenin dışından gelen vatandaşların da kolaylıkla lokantaya, yemeklere ulaşabilmesini sağlamak. Bu sayede, kent içinde yaşayanlarla birlikte seyahat edenlerin de bu hizmetten faydalanması hedefliyoruz.  Proje kapsamında ikinci bir kent lokantasının da üniversite ve kampüs bölgesine kuracağız. Böylece öğrencilerin ekonomik yükünü hafifletirken, sağlıklı beslenmelerine olanak tanımış olacağız. ”dedi. Denizli’deki bu girişim, kentin yaşam kalitesini artırmayı ve toplumsal refahı yükseltmeyi hedefliyor. Kent sakinleri, ‘Kent Lokantası’ projesinin hayata geçirilmesiyle, ekonomik ve sosyal anlamda olumlu etkiler bekliyor. ‘ Kent Lokantası’ projesinin Denizli’de de uygulanacak olması, kent sakinleri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Editör: Fatma Haytan