Denizli valiliğinin yaptığı açıklama sebebiyle vatandaşlarda fener alayının yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamaya göre 19 Mayıs Atatürk’ü AnmaGençlik ve Spor Bayramı Fener Alayı bugün yapılacak.  

DEDİKODULAR ÇİVRİL’E ZARAR VERİYOR DEDİKODULAR ÇİVRİL’E ZARAR VERİYOR

Denizli Valiliği, kent genelinde hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla 17 Mayıs saat 00.01 ile 19 Mayıs 23.59 tarihleri arasında izinsiz gösteri, yürüyüş, konser şenlik, anma gibi etkinliklerin yapılmasının yasaklandığını duyurdu. 

Denizli Valiliği’nin yaptığı açıklamada, “Denizli il sınırları içerisinde (İl merkezi, ilçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamında), Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere; yapılabilecek kapalı/açık yer toplantısı, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, el ilanı, sticker, broşür ve bildiri dağıtma, afiş/poster açma, konser, şenlik, protesto eylemi, anma, açlık grevi, vb. eylem/etkinlikler İlimiz sınırları içerisinde; caddelerde, sokaklarda, meydanlarda, ana arter yollarda, devletin ulusu ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzene aykırı olabilecek durumların önüne geçilmesi, hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7-17-19 Maddeleri, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu 11/A ve 11/C Maddeleri gereğince 17.05.2024 günü saat:00.01’den 19.05.2024 günü saat:23.59’a kadar (Üç gün süre ile) idaremiz dahilinde bulunan tüm açık alanlarda MÜLKİ AMİRİN İZNİNE BAĞLANMIŞTIR” ifadeleri yer almıştı.  

Denizli'de binlerce vatandaş fener alayında yürüdü - Sözcü

Denizli Fener Alayı Yapılacak Mı

Denizli valiliğinin yaptığı açıklama sebebiyle vatandaşlarda fener alayının yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada Fener Alayının bugün gerçekleşeceğini duyurdu. Açıklamada, “Denizli Büyükşehir Belediyemiz tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen fener alayına tüm hemşerilerimiz davetlidir” ifadeleri yer aldı.  

Image

Denizli Fener Alayı Nerede ve Ne Zaman Yapılacak? 

Denizli Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamaya göre fener alayı 19 Mayıs Günü yani bugün saat 20.00’da Atatürk Stadyumu önünde yapılacak.  

Kaynak: Haber Merkezi