Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü ''Bağ Alanlarında Salkım Güvesine Karşı Biyoteknik Mücadele Yöntemlerinin Benimsetilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi'' kapsamında feromon tel asım uygulaması Buldan ve Sarayköy İlçelerinde gerçekleştirildi.

Marble İzmir’de Denizli’den 59 Firma Yer Aldı Marble İzmir’de Denizli’den 59 Firma Yer Aldı

Denizlide Baglarda Salkim Guvesiyle Mucadele1

Gerçekleştirilen etkinliğe Tarım Ve Orman İl Müdür Yardımcısı Saffet Üge, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Naciye Kapukıran, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy İlçe Müdürü Ayhan Gümen, Buldan İlçe Müdürü Serdal Uğur İl/İlçe Müdürlüğü teknik personeli, firma yetkilileri ve üzüm üreticileri katıldı.

Denizlide Baglarda Salkim Guvesiyle Mucadele2

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Buldan ilçesi Doğan Mahallesi 750 da bağ alanında ve Sarayköy ilçesi Tepeköy, Tosunlar ve Köprübaşı mahallelerinde 1500 da bağ alanında olmak üzere toplamda 2 bin 250 da alanda feromon yayıcı tel asımı yapıldı.

İlaç kalıntısı olmayan, çevreyi ve insan sağlığını koruyan bu uygulama ile kazançlı üretici, temiz ürün ve sağlıklı tüketici hedeflenmektedir.

Editör: Haber Merkezi