Geçtiğimiz günlerde Denizli İYİ Parti teşkilatındaki görevinden Avukat Nazlı Yaşatürk istifa etmişti. Bir istifa açıklaması da İYİ Parti Denizli İl Başkanı Nihan Cihan Özden’den geldi. Cihan, “İş yoğunluğum ve ailevi sebeplerimden dolayı ayrılmak istediğimi İl Yönetim Kurulu Üyelerimle ve İlçe Başkanlarımla yaptığımız istişare toplantılarında kendileriyle paylaştım” dedi.  

Resim

Denizli İYİ Parti teşkilatındaki görevine önceki dönem il başkanının istifası sonrası 2023 yılının ağustos ayında, yönetim kurulu oylarıyla devralan Nihan Cihan Özden’in istifa açıklaması ise şu şekilde oldu;  

Kıymetli Dava Arkadaşlarım; 

Kuruluşundan itibaren değişik görevlerde bulunduğum Denizli İYİ Parti teşkilatında, önceki dönem İl Başkanımızın istifası sonrası 2023 yılı Ağustos ayında mevcut yönetim kurulu üyelerimizin oylarıyla Denizli İYİ Parti İl Başkanı görevini devraldım. 

O tarihten itibaren büyük bir onurla yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden; iş yoğunluğum ve ailevi sebeplerimden dolayı ayrılmak istediğimi İl Yönetim Kurulu Üyelerimle ve İlçe Başkanlarımla yaptığımız istişare toplantılarında kendileriyle paylaştım. Teşkilatımızın her birinin ayrılma kararımı üzülerek anlayışla karşıladıklarını bildirmeleri üzerine kararımı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Hasan Toktaş'a ve sayın Genel Başkanım Müsavat Dervişoğlu’na bildirdim. Sayın Genel Başkanımızın istifa gerekçelerimi anlayışla karşıladıklarını bildirdikten sonra nihai istifa kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Görev sürem boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Denizli Milletvekilimiz ve TBMM Divan Katip Üyesi Yasin Öztürk‘e, yönetim kurulu üyelerime, İlçe Başkanlarıma, teşkilatlarıma, Disiplin Kurulu Üyelerime, İYİ Partimize gönül vermiş tüm partililerimize, eşim Türker Özden'e, kızım Yağmur ve henüz 1,5 yaşında olan oğlum Toprak Alp’e, ailemin tüm fertlerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 

Özgür Özel, Emekliye ve Asgari Ücrete Zam Beklediğini Açıkladı Özgür Özel, Emekliye ve Asgari Ücrete Zam Beklediğini Açıkladı

Bu bir Veda Değil Aksine Yeni bir Başlangıçtır  

Görev sürem boyunca hepinizle omuz omuza çalışarak, Partimizi daha ileriye taşımak için büyük gayret gösterdik. Ben İYİ partinin kuruluş aşamasından bu yana Partimizin Türk Milleti’nin umudu olduğuna inandım ve inancım doğrultusunda da mücadeleye devam edeceğim.  

Buradaki Herkes Birer Kahramandır 

2017 yılındaki şartlar düşünüldüğünde; milletimizin hukuka, adalete ve demokrasiye olan inancı bitmiş, umudu kalmamış, tek adam ve parti devleti kabul edilmiş haldeydi. Denizli'mizden yakılan Çoban ateşiyle birlikte milletimizin demokrasiye olan inancı güçlenmiş siyasi iktidar ve paydaşlarının ne yaparsak kazanırız anlayışı ortadan kalkmaya başlamıştır. Partimizin kuruluşundan sonra yapılan Genel seçimlerde siyasi iktidar ittifakı TBMM'ndeki çoğunluğunu kaybetmiş, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ise Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok büyükşehir, İl ve İlçe belediyeleri Cumhur İttifakı tarafından kaybedilmiştir. Tüm bunlar siz cesur yürekli İYİ insanlar sayesinde olmuştur. Partimizin 7 yıllık demokrasi mücadelesinde başardıklarımız bugün yandaş ve yoldaş medya tarafından yok sayılabilir. Ancak Türk Siyaseti Tarihi bu başarılarınızı yazacaktır. 

Yani ne kadar gizlenirse gizlensin İYİ Partimizin başarıları bir gün ortaya çıkacaktır.  

Türk Milleti’nin her bir ferdinin daha adil, demokratik, refah ve müreffeh yaşaması için verdiğiniz mücadelenin her anına şahit bir kardeşiniz olarak dün olduğu gibi yarın da bu mücadeleye devam edeceğinize yürekten inanıyorum.  

Çünkü ben, Sayın Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu liderliğinde göreve gelecek yeni İl Başkanımızın her daim yanında mücadeleye devam edeceğim. Partimizin ilkelerine ve değerlerine bağlı kalarak, hep birlikte daha İYİ günlere yürüyeceğimize olan inancım tamdır. 

Son olarak; Ben Nihan Cihan Özden olarak her zaman ülkemizin, milletimizin ve partimizin geleceği için çalışmaya devam edeceğim. Ne zaman ve nerede bana ihtiyaç varsa ben orada olacağım. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli