"Ehliyetim 5 yıl gidecek başka bir ceza yazın" diyen alkollü sürücü, ehliyet isteyen polis memuruna, "Ehliyetim sizde" diye cevap verdi. Aksaray'da yaşanan olayda, alkollü ve ehliyetsiz bir sürücü ile polis arasında ilginç diyalog yaşandı. Direksiyon başındaki sürücü, polisin ehliyet isteğine Levent Kırca taklitlerini aratmayan bir cevap verdi. 

İlginç Kaza: Kavşakta Çarpıştılar Yola Devam Ettiler İlginç Kaza: Kavşakta Çarpıştılar Yola Devam Ettiler

Defalarca alkollü yakalandı! Ehliyetin nerde diyen polise 'Sizde' diye yanıt verdi

Alkolmetreyi̇ Üflememek İçin Uzun Süre Direndi 

Olay, Aksaray'ın Gülağaç ilçesi yolu Kireçlik Mevkiinde yaşandı. Yolda Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uygulama yapan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ve Asayiş Şubesi ekipleri uygulama noktasına 50 metre kala duran araçtan şüphelenerek hemen aracın yanına gitti. Aracın sürücüsü K.A. aşağıya indirilirken araçta arama yapıldı. Sürücünün tedirgin hal ve hareketlerinden şüphelenen trafik ekipleri sürücüyü alkol kontrolünden geçirmek istedi. Sürücü, "Üfletmeyin bana, üfletmeyin komiserim" diyerek alkolmetreye üflemek istemedi. Bir süre sonra alkolmetreye üfleyen sürücünün yapılan kontrolünde 0.53 promil alkollü olduğu tespit edildi. 

Defalarca alkollü yakalandı! Ehliyetin nerde diyen polise 'Sizde' diye yanıt verdi

Alkolden Ceza Yazılmaması İçin Dil Döktü 

Alkol kontrolünün ardından polis ile sürücü arasında Levent Kırca taklitlerini aratmayan diyalog başladı. Sürücü, polis ekiplerinden ilk önce alkolün dışında bir ceza yazmasını isteyerek adeta pazarlık yaparken, "Alkolden ayrı başka bir şey yaz. Yoksa ehliyet 5 sene alınacak" diye polise dil döktü. 

Polise "Sizde" Cevabı 

Bu sırada polis ekipleri sürücüden ehliyetini isterken, sürücü K.A., "Ehliyetim sizde" diye cevap vererek Levent Kırca taklitlerini hatırlattı. Sürücünün yapılan sorgulamasında 3'ncü kez alkollü araç kullanırken yakalandığı, 2'nci kez ehliyetsiz olarak yakalandığı ve ehliyetine daha önceki yakalanmalarda el konulduğu tespit edildi. 

2 Seneliğine El Konulan Ehliyetine 5 Yıl Daha El Koydular 

Ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan 25 bin 954 TL para cezası kesilen sürücünün daha önce 2 sene el konulan ehliyetine bu kez 5 yıl süreyle el konuldu. Otomobil ise olay yerine çağırılan sürücünün bir yakınına teslim edildi. 

Kaynak: Haber Merkezi