TV100’de yayımladığı yazısında, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 200 TL'lik banknotların seri numaralarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Memiş, son 6 hanesi aynı olan banknotların koleksiyoncular için 2 bin TL’ye kadar değerinde olabileceğini ifade etti. Özellikle son altı rakamı 8 olan banknotların daha fazla ilgi gördüğünü ve bu tür banknotların yüksek meblağlara satılabildiğini açıkladı. Bu nedenle, Memiş, banknotların seri numaralarının dikkatlice kontrol edilmesini tavsiye etti.

Memiş, TV100'deki köşesine "Cebindeki 200 TL 2 bin TL olabilir!" başlığıyla yayımladığı yazısında şu ifadeleri kullandı:
Bugüne kadar bilgisi olmayan veya dikkat etmeyenler olabilir ama cebinizdeki 200 lira 2 bin lira değerinde olabilir.

200 liranın kontrol edilerek harcanmasını tavsiye eden Memiş, "Yapmanız gereken cebiniz veya cüzdanınızdaki paranın seri numarasını kontrol etmek. TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI yazısının ya da alt sol köşede 200 rakamının önündeki seri numarasının son 6 hanesi aynı ise o paranın değeri 2 bin lira" dedi.

Memiş, yazısının devamında şu ifadelere yer verdi:
Özellikle son altı rakamı 8’den oluşuyorsa daha şanslısınız. Çünkü 8’in dünyada insanlar için anlamı var. 8 rakamı, sonsuzluk sembolü olarak biliniyor. Çok çalışmak, güçlü ve istikrarlı olmak gibi anlamlar yüklenmiş. Numeroloji de ise 8 rakamı kariyer, para, güç ve başarı demek. Özellikle Çin’de 8 rakamına çok fazla ilgi var. 8’li rakamı olan paralara binlerce dolar ödeyebiliyorlar. Bu paraları satın alıp cüzdanında, koleksiyonunda, yastığın altında, evinde, arabasında saklıyorlar.

'Bu işi yapıp zengin olan çok kişi var'

Zamlı sigara fiyatları belli oldu: İşte öne çekilen zamlı liste Zamlı sigara fiyatları belli oldu: İşte öne çekilen zamlı liste

"Yani, bu bir inanış onlar için" diye devam eden Memiş, şunları yazdı:

Sadece 200 TL’nin seri numarası değil, bu dolar da olabilir.
Dolar’ın seri numarası tüm hanesi 8 rakamdan oluşuyorsa, bu paranın değeri 5-6 bin dolar olabiliyor.
Eğer 6 haneden oluşuyorsa 2-3 bin dolar değerinde olabiliyor.
Paranın o seri numaralarına SOLİD deniliyor.
Solid rakamlı paralar bu inanışlardan dolayı alınıp satılabiliyor.
Size bu inanış her ne kadar ilginç gelse de, internet sitelerinden bu paralar büyük miktarlara alınıp satılıyor.
Bundan sonra ki süreçte cebinizdeki paraların solid rakamlarına dikkat edin, şanslı olabilirsiniz.
Koleksiyoncular için 200 TL sadece 200 TL değildir.
Bu işi yapıp zengin olan çok kişi var.

Kaynak: HABER MERKEZİ