Kan donduran olay, İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Dumlupınar Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre bir vatandaş, sabah saatlerinde çöp attığı sırada, çöp konteynerinde parçalara ayrılmış ceset olduğunu gördü. Karşılaştığı manzara karşısında şoka giren vatandaş, durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polis ekipleri, olay yerini güvenlik şeridi ile kapatarak geniş çaplı bir inceleme başlattı. Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda; kolları, bacakları, kafatası gibi cesetten ayrılmış 16 parçanın dört farklı konteynerde bulunduğu tespit edildi. İlk bulgulara göre, cesedin bir erkeğe ait olduğu belirlenirken, ceset parçaları, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polisin olaya ilişkin çalışması sürüyor.

Cop Konteynerinden Parcalanmis Ceset Cikti

Çöpün İçinde Bulundu

Salih Burma isimli bir vatandaş, "Bilmiyoruz tam olarak ne olduğunu. Markete gidiyordum, baktık kapıda polisler var, siviller var, ceset olduğunu söylediler. İki sokak arkada parçalanmış cesetlerin çöpün içinde olduğunu söylüyor arkadaşlar. Şu anda onların incelemesini yapıyorlar" dedi.

Köpekle Otobüse Binen Kadın Yolcularla Tartıştı Köpekle Otobüse Binen Kadın Yolcularla Tartıştı

Cahit Atam isimli bir vatandaş ise, "Ceset atmışlar aşağıya, polisler geldi. Parçalanmışlar, atmışlar buraya. Şu anda parça parça arıyorlar, çöpleri arıyorlar" diye konuştu.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya