Çivril Belediyesi öncülüğünde eğitim veren yaz spor okulları düzenlenen tören ile açıldı. Çivril Belediyesi, Çivril Milli Eğitim Müdürlüğü, Çivril Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği yaz spor okullarının açılışı ilçe stadyumunda düzenlenen tören ile gerçekleşti. Açılışa, Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Mehmet Gök, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çalım, Gençlik Spor İlçe Müdürü Sadullah Şimşek, muhtarlar Derneği Başkanı ve İğdir Mahalle muhtarı Sadettin Özel, idari amirler, öğrenciler öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

BİSİKLETÇİLER ÇİVRİL’E HAYRAN KALDI BİSİKLETÇİLER ÇİVRİL’E HAYRAN KALDI

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program Gençlik ve Spor ilçe Müdürünün konuşması ile devam etti.  Konuşmasında spor ve gençliğin önemine değinen Gençlik ve spor müdürü Sadullah Şimşek bu anlamda yaz spor okullarının genç ve çocukların spor il erken yaşta tanışma fırsatı bulduğunu belirtti.

Açılış töreninde öğrenciler ile yakından ilgilenen ve öğrencilerle sohbet eden Çivril Belediye başkanı Semih Dere de yaz spor okullarının gelecek nesillerin daha sağlıklı olmaları bakımında önemli bir role sahip olduğunun altını çizdi. Başkan Dere gençlerin ve çocukların spor yapma imkânlarını artırmak için yeni adımlar atmaya devam edeceklerini belirterek; “Yaz dönemi boyunca çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunacak olan yaz spor okullarımızın açılışını gerçekleştirdik. Yaz Spor okulları ile gençlerimizin ve çocuklarımızın, farklı spor branşlarında eğitim alarak, yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlıyoruz. Futbol, basketbol, yüzme, tenis gibi pek çok spor dalında profesyonel antrenörler eşliğinde verilecek olan eğitimlerimiz, çocuklarımızın disiplin kazanmalarına, sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerine destek olacaktır. Tüm velilerimizi ve çocuklarımızı, spor dolu ve keyifli bir yaz geçirmeye davet ediyor, kursun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Açılışta;  yaz spor okulları ve Halk Eğitim Merkezi spor kurslarında eğitim gören öğrenciler karate, jimnastik ve futbol gösterilerini sergiledi. Yaz Kurslarında 28 farklı branşta 1400 öğrenciye ücretsiz kurs verilmesi bekleniyor. 

İlçe stadyumunda yapılan açılış programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken Çivril Belediyesi, Yaz Spor okullarına katılan öğrencilere ücretsiz tişört dağıtımı gerçekleştirdi.

Muhabir: Serap Sofulu