Çivril Belediyesi Kurban Bayramı için özel çalışma ekipleri oluşturdu. Temizlik personelinden oluşturulan ekipler bayram süresince konteyner temizliği yaparken çöplere atılan sakatat ve kurban atıklarının kötü koku oluşturmasını engelledi.

ÇİVRİLLİ KADIN AZMETTİ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ OLDU ÇİVRİLLİ KADIN AZMETTİ İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ OLDU

Bayramın birinci günü erken saatlerden itibaren sokaklarda ve meydanlarda görevlerine başlayan temizlik görevlileri, bayramın coşkusunu yaşayan vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürdü. Özellikle kurban kesimlerinin yapıldığı saatlerden sonra piknik alanları ve parklarda artan ziyaretçi sayısına rağmen, temizlik ekipleri çöp konteynerlerini boşaltarak çevre temizliğine özen gösterdi.

Çivril’de Bayram Boyunca İtinalı Çalışma

Bayram öncesi sokak ve caddelerin yıkanması ile başlayan bayram temizliği, bayram süresince aralıksız devam etti. Çivrillilerin huzur içinde bayram geçirmesi için çalıştıklarını belirten Çivril Belediye Başkanı Semih Dere “Temizlik biriminde görevli personelimiz bayram boyunca hassas ve itinalı bir çalışma yaptı. Mahalle ve sokaklarda oluşabilecek kötü koku ve görüntüyü ortadan kaldırmak için gece gündüz çalıştılar” dedi. 

Başkan Dere, bayramı sağlıkla geçirmek en büyük dilekleri olduğunu söyleyerek vatandaşların sağlığını her şeyin önünde tuttuklarını vurguladığı açıklamasında kurban kesim ve satış alanlarının hijyen koşullarına dikkat edilerek temizlendiğini, bayram süresince de çöp toplama alanlarında yığılma olmadan tüm atıkların alındığını söyledi.

Editör: Aslıhan Kılıçellli