Çivril İlçesi Kızılcasöğüt İlkokulu’nda devam eden eTwinning projeleri ve Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında tanıtım sergisi düzenlendi.

Kızılcasöğüt ilkokulunda düzenlene sergi ile eTwinning kapsamında öğrenciler geliştirilen ve hazırlanan projeler tanıtıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, açılan sergide yer alan projelerin tanıtımı ile devam etti.

BİLSEM ÖĞRENCİLERİNİN PROJESİ FİNALE KALDI BİLSEM ÖĞRENCİLERİNİN PROJESİ FİNALE KALDI

Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 10.06.38 37C940B1

Serginin açılış konuşmasını yapan Kızılcasöğüt İlkokulu Müdürü Yücel Sarohan geliştirilen projeler hakkında bilgi vererek öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından okulun 3’üncü sınıf öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları kıyafet ve giyeceklerden yaptıkları defileyi sundu.

Sergide 2’inci sınıf öğrencilerinden oluşan koro yedi bölgeden türküler seslendirirken 4’üncü sınıf öğrencileri de jimnastik gösterisi yaptı. Gösterilerin ardından serginin açılış kurdelesi Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan ile protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 10.06.39 468B95B8 

Açılışın ardından sergiyi gezen Kaymakam Hasan Akbulut ve beraberindekiler öğrenci ve proje koordinatörü öğretmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Veliler ile çok sayıda davetlinin katıldığı sergide yer alan projeler katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken proje hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan bu tür etkinlik ve projelerinöğrencilerin eğitim hayatına sağladığı katkıdan bahsederek projenin yürütülmesi ve serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sergi, öğretmen ve öğrencilerin sahnelediği halk oyunu gösterilerinin ardından sona erdi.