Baklan Kaymakamı Ceyda Durmaz, Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, Milli Eğitim Müdürü Dr. Mehmet Gök, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çalım ve protokol üyeleri ile öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda katılımın olduğu Hayat Boyu Öğrenme Haftası programı Denizli'nin Çivril ilçesinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış Konuşmasını Çivril Halk Eğitim Müdürü Hayati Çalım Yaptı

Çivril Halk Eğitim Müdürü Hayati Çalım yaptığı açılış konuşmasında öğrenmenin önemine vurgu yaparak Halk Eğitim Merkezlerinde ‘Hayat Boyu Öğrenme’ programı kapsamında yıl içinde açılan kurs ve verilen eğitimler hakkında bilgi verdi. Hayati Çalım konuşmasında Çivril Halk Eğitim Merkezi olarak Çivril ve mahallelerinde ihtiyaca yönelik ve talepler doğrultusunda kurs açtıklarını, kurslarda eğitim gören kursiyerlerin kurs sonunda aldıkları eğitimi bir meslek haline getirdiklerini belirterek, sadece yetişkin değil, okul dönemi öğrencilerimizin de sosyal, kültürel ve sportif alanda gelişimlerine katkı sağlamanın hazzını yaşadıklarını ifade etti.

Acilis Semih Dere Kurdele

Açılış ve protokol konuşmaları sonrasında Halk Eğitimi Merkezi ekipleri, halk oyunları gösterilerini sergiledi. Yöresel halk oyunları gösterileri ve canlı müzik dinletisinin ardından sergi açılışı gerçekleşti.
Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin emekleriyle hayat bulan ve yılsonu sergisinde yerini alan el işlemeleri, takılar, örgü desenler, nakışlar, takılar, görsel sanat ürünleri ve hediyelik eşyalar açılışa katılanlar tarafından ilgiyle incelendi ve beğeni kazandı.

Hayat Boyu
Sergide stant ve sergileri gezen Baklan Kaymakamı Ceyda Durmaz ile Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin yaptığı birbirinden güzel tasarımları oluşturan usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür ederek ürün ve eserler hakkında bilgi aldı. Kursiyerler sergilerine gelen Kaymakam Durmaz ve Başkan Dere ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. 

Halk Oyunlari

Denizli'de Gönül Kültürhanesi Hizmete Girdi Denizli'de Gönül Kültürhanesi Hizmete Girdi

Programda Halk Oyunları ve Judo Gösterileri Yapıldı

Halk oyunları ve judo gösterileri ile müzik dinletisinin olduğu programda sergileri ziyaret eden Belediye Başkanı Semih Dere kursiyerleri tebrik ederek “Halk eğitim merkezimizde eğitim alan kursiyerlerimiz, bir yılın sonunda ortaya çıkardıkları eserleri bugünkü sergide sergiliyor. Halk eğitim merkezi bilginin paylaşılması, toplumun her kesiminden insanımızın erişim sağlaması ve kişisel gelişimine katkıda bulunması amacıyla önemli bir role sahip. Eğitim alanında başarılarımızı ve eserlerimizi burada görmek bizleri gururlandırdı” dedi.
Kurdele törenin ardından protokol üyeleri sergi alanını gezerek kursiyerlerden gerçekleştirdikleri eserler hakkında bilgi aldı. 
Büyük beğeni alan sergiye vatandaşlar yoğun katılım sağladı.

Editör: Atakan Göker