Canan Karatay, özellikle Ezine peynirinin sağlıklı bir yaşam için önemli olduğunu belirtiyor. Ezine peyniri, tam yağlı, tam kaya tuzuyla yapılan ve doğal yollarla 6 ay mayalanan bir peynirdir. Karatay, bu peynirin kalsiyum açısından zengin olduğunu ve kemik sağlığını desteklediğini söylüyor. Peynirin, kahvaltılarda ve ara öğünlerde düzenli olarak tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

EKİPLER ERKEN TANI İÇİN SAHADA EKİPLER ERKEN TANI İÇİN SAHADA

Beslenme konusunda dikkatli olmak ve doğru besinleri tercih etmek, yaşam kalitesini arttırabilir ve hastalıklardan korunmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle, Karatay'ın önerdiği bu besinleri sofralarımıza dahil etmek önemlidir.

Canan Karatay, uzun bir yaşam için mutlaka tüketilmesi gereken 3 önemli yiyeği belirtiyor. Uzun yıllardır beslenme konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Karatay, sağlıklı beslenme konusunda önemli ipuçları veriyor.

Canan Karatay'ın açıklamaları Ramazan ayında da gündemden düşmüyor. Hemen hemen her gün bir haber sitesi ya da gazete Canan Karatay'ın açıklamalarını haberleştiriyor.

Bugün ise Canan Karatay, Star gazetesinde haber olarak yer aldı. Star'ın haberinde Canan Karatay'ın yeni kitabından bahsedildi.

Ayrıca Canan Karatay tarafından önerilen üç besine yer verildi.

Canan Karatay her fırsatta ev yoğurdu, zeytinyağı ve turşu tüketiminin önemine dikkat çekiyor mutlaka tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyordu. Bu besinlere ek olarak Canan Karatay'dan üç yeni besin önerisi daha var.

Peki Canan Karatay'ın önerdiği diğer üç besin hangisi?

Tecrübeli doktor vücutta dost bakterilerin korunmasına dikkat çekerek 3 besin hakkında önemli uyarılarda bulundu. Beslenme konusunda tavsiyelerde bulunan Canan Karatay; doğal sirke, peynir ve tarhananın önemini vurguladı.

Sirkenin marketlerde değil evde yapılanının daha faydalı olduğuna dikkat çekiyor Canan Karatay yaptığı her açıklamada.. Ayrıca Anadolu mutfağından eksik olmayan Tarhana çorbasını da Canan Karatay mutlaka tavsiye ediyor.

Peynir ve zeytin konusunda da uyarılarda bulunan Canan Karatay en faydalı peynirin hangisi olduğunu açıkladı.

Canan Karatay'ın peynirle ilgili açıklaması da şu şekilde

Ezine peyniri tam yağlı, tam kaya tuzuyla yapılan ve de 6 ay mayalanması doğal olan en sağlıklı peynirdir.

Kaynak: HABER MERKEZİ