KILIÇARSLAN LİSESİ OKULUN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRDI KILIÇARSLAN LİSESİ OKULUN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRDI

Teknofest tarafından düzenlenen proje yarışmasına katılan Çivril Soner Kutlu Bilsem proje ekibi ÇİLSEM, hazırladığı proje ile finale adını yazdırdı. Yarışmaya katılan 1000’den fazla proje içinden finalde yarışma hakkı kazanan 50 projenin içinde yer alan ÇİLSEM ekibinin 2 - 6 Ekim’de yapılacak finallerde yarışmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İnsansız Su Altı Sistemleri Kategorisinde hazırladıkları projeleri kabul edilen ekip, finale kalarak yarışma hakkı kazandı. Denizli’de ilk defa yapılan ve 1000’den fazla öğrencinin katıldığı yarışmada lise ve dengi okullardan katılan projeler ile yarışan Çivril Soner Kutlu Bilim ve Sanat merkezi öğrencileri hazırladıkları projeler ile rakiplerini geride bırakmayı başardı. Yarışma sonrası Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul idaresi proje ekibini kutlayarak öğrencilere finalde başarı diledi.

Sosyal paylaşım sayfasından yapılan paylaşım ile öğrencilerin başarısını duyuran Soner Kutlu BİLSEM okul idaresi “Kurumumuz takımı ÇİLSEM Teknofest İnsansız Su Altı Sistemleri Kategorisinde rapor aşamasından geçerek final aşamasına kalmıştır. Tüm ekibi kutlar bundan sonraki aşamada kendilerine başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Editör: Bülent Çakır