Kurban Bayramı yaklaşırken İstanbul'daki kurban pazarları hareketlendi. Bu yıl pazara 3 bin büyükbaş ve 4 bin küçükbaş hayvanın getirilmesi bekleniyor. Fiyatlar ise hayvanın türü, yaşı ve kilosuna göre değişecek.

Kurban pazarları için yapılan hazırlıklar devam ederken, Haziran başında kente giriş yapacak kurbanlıkların planlaması yapılıyor.

Ayrıca, küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık hayvanların fiyatları da belirlendi.

Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarlarında yoğun bir faaliyet yaşanıyor.

Çadır kurulumları tamamlanan pazarlarda, büyükşehirlere ulaştırılmak üzere kurbanlıkların getirilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

İstanbul'daki kurban pazarlarında aktif bir şekilde devam eden çalışmalar, satıcılar için belirlenen pazar yerlerinin düzenlenmesiyle devam ediyor.

18-32 yaş arası artık para ödemeyecek: Ücretsiz olacağı açıklandı 18-32 yaş arası artık para ödemeyecek: Ücretsiz olacağı açıklandı

Haziran başında İstanbul'a getirilecek kurbanlıklarla ilgili Bahçelievler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü veteriner hekim Tibet Bayhan, bu yıl pazara 3 bin büyükbaş ve 4 bin küçükbaş hayvanın getirilmesini beklediklerini açıkladı.

AÇIKLANAN YENİ FİYATLAR BU ŞEKİLDE

Kurbanlık hayvanların fiyatları, hayvanın türü, yaşı, kilosu, cinsiyeti ve sağlık durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişiyor.

Büyükbaş hayvanlar için tahmini fiyatlar 90 bin TL ile 180 bin TL arasında değişirken, küçükbaş hayvanlar için ise fiyatların 8 bin TL ile 18 bin TL arasında olması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ