Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Karşıyaka ve Akhan Mahallesi yakınlarında bulunan 100. Yıl Atatürk Ormanı’nda yangın çıktığı ihbarını aldı. Derhal harekete geçen itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangın söndürme çalışmalarına, 13 arazöz, 5 tanker ve 3 destek aracı olmak üzere 21 araç ve 55 İtfaiye personeli ile katıldı. Yerleşim yeri ve fabrikalara yaklaşan alevlere karşı Büyükşehir İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yoğun bir şekilde yangın söndürme çalışmalarına başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da yangın alanına hareket etti.

Bulent Nuri Cavusoglu Olay Yeri 1

Denizli'de Baba-Oğulun Öldüğü Olayda Cinayet Zanlısına Yardım Ve Yataklık Eden Şüpheli Yakalandı Denizli'de Baba-Oğulun Öldüğü Olayda Cinayet Zanlısına Yardım Ve Yataklık Eden Şüpheli Yakalandı

Tüm İtfaiye Ekipleri Sahada

Burada itfaiye ekiplerinin sevk ve idaresini kontrol eden Başkan Çavuşoğlu, itfaiye mobil komuta aracından hava gözlem dronu ile yangını inceledi. Termal kamera ile ısı odaklı nokta ölçümünü de inceleyen Başkan Çavuşoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Şu an ekiplerimiz, orman idaresi ekipleri ile birlikte yangına müdahale ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyemiz toplam 21 araç ve 55 personel ile birlikte yangını söndürmek için yoğun bir çalışma içindeler. Tüm ekiplerimiz sahada, en kısa sürede yangını söndüreceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Atakan Göker