Olay, Muğla'nın Milas ilçesinde 24 Temmuz 2022'de meydana gelmişti. İlçeye bağlı Selimiye Mahallesi'ndeki eğlence mekanının bahçesinde yer alan gölette cesedi bulunan 19 yaşındaki Zehra Bayır'ın, başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü anlaşılmıştı.

Basina Sert Cisimle Vurularak Oldurulen Zehra Bayirin Davasi Goruldu1

Bayır'ın cenazesi, Muğla Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından memleketi Konya'da toprağa verilmiş, olayla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 4'ü hakimlikçe serbest bırakılmış ve İlimder İ., ağabeyi Ömer İ. ve Ünal K. ise tutuklanmıştı.

Aydın’da Düğün Konvoyu Can Aldı! Yorgun Mermi Bebeğe İsabet Etti Aydın’da Düğün Konvoyu Can Aldı! Yorgun Mermi Bebeğe İsabet Etti

Basina Sert Cisimle Vurularak Oldurulen Zehra Bayirin Davasi Goruldu3

Ağırlaştırılmış Müebbet Verildi!

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu yargılanan maktul Bayır'ın eski erkek arkadaşı İlimder İ, ağabeyi Ömer İ. ile Ünal K'nin yanı sıra sanık ve müşteki avukatları katıldı. Sanıklar ve avukatların son savunmalarını dinleyen mahkeme heyeti, İlimder İ'ye "kadına karşı kasten öldürme" suçundan indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi. Heyet, diğer sanıklar Ömer İ. ve Ünal K.'nin ise "kadına karşı kasten öldürme" suçundan delil yetersizliğinden beraatına, "suç delillerini gizleme"den ise 4 yıl 6'şar ay hapse çarptırılmalarına hükmetti. Sanıklardan İlimder İ'nin tutukluluk halinin devamını kararlaştıran heyet, diğer 2 sanığın ise verilen ceza miktarı ve tutuklu kaldıkları süreyi göz önüne alarak haklarında yurt dışına çıkış yasağı uygulanmak suretiyle tahliyelerine karar verdi.

Editör: Haber Merkezi