BAŞKAN VE KOMİSYON ÜYELERİ HURDAYA ÇIKAN ARAÇ VE EKİPMANLARI İNCELEDİ BAŞKAN VE KOMİSYON ÜYELERİ HURDAYA ÇIKAN ARAÇ VE EKİPMANLARI İNCELEDİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ) Denizlili vatandaşların telefonlarına mesaj atarak uyarılarda bulundu. Gönderilen mesajda ise şu ifadeler yer aldı; Sayın Abonemiz, Dünyada ve ülkemizde iklim değişikliği sonucunda yaşanan kuraklık ve azalan kar yağışı nedeniyle su temininde sıkıntılar yaşanmakta olup, yaz aylarında yoğun kullanım ile birlikte içme suyunda kesinti yaşanması beklenmektedir. Özellikle yaz aylarında içme suyumuzun tarımsal faaliyetler ile bağ bahçe ve çim sulamasında, araç ve balkon yıkama ile havuz doldurma amaçlı kullanılmaması önemle duyurulur. Mevcut içme suyumuzu ev ve işyerlerinizde tasarruflu kullandığınız için teşekkür ederiz.” 

Küresel çapta gerçekleşen su sorunu Denizli’yi de yakından ilgilendirecek. Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre Denizli yakın zamanda büyük bir su sıkıntısıyla karşılaşacak. Akbaş Barajı ve Gökpınar Barajı’nın düşük seviyede olması, yeterli kar yağışının olmaması sebebiyle Denizli’yi zor günler bekliyor. Yetkililer ise sorunun çözümü için bir araya gelmeyi planlıyor.  

Baraj Denizli

Muhabir: Aslıhan Kılıçelli