Kiracı-Ev Sahibi İle Yer Değiştirdi: Kiracıyı Evden Çıkaramadı Depoda Yaşıyor! Kiracı-Ev Sahibi İle Yer Değiştirdi: Kiracıyı Evden Çıkaramadı Depoda Yaşıyor!

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda yedek subay, yedek astsubay ve er statüsünde askere gideceklerin yerlerinin belli olduğu açıklandı. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada;

"Mayıs/Haziran ve Temmuz 2024 döneminde silahaltına alınacak yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçları açıklanmıştır.

Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz." ifadeleri kullanıldı.

Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda; "Seçim ve sınıflandırma sonuçları 03 Mayıs 2024 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Ancak daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar da dâhil olmak üzere yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar er statüsünde askere sevk edileceklerdir.  Sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar veya sevk belgesini aldığı halde kendisine verilen yol süresi dışında sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılanlar hakkında bakaya işlemi yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Milli Savunma Bakanlığı