Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenleme ile tutukluluk, geçici rahatsızlık ve kardeş ertelemeleri dışındaki durumlarda, yoklama kaçağı olarak muayenesini tamamlayanların sevki sırasında veya bakaya durumunda asker alma işlemlerinde erteleme yapılmayacak.
 

Uçak yolculukları için yeni karar: Bunu yaptırmayan artık binemeyecek Uçak yolculukları için yeni karar: Bunu yaptırmayan artık binemeyecek

Resmi Gazete'de yayımlanan "Asker alma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"le; tutukluluk, geçici rahatsızlık ve kardeş ertelemeleri durumları haricinde çeşitli nedenlerle askerlik görevini erteleyen ancak yoklama kaçağı olarak muayenesini tamamladıktan sonra sevki sırasında veya bakaya durumunda sevki geri bırakılanların asker alma işlemlerinde erteleme olmayacak. 

Asker alma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre; tutukluluk, geçici rahatsızlık ve kardeş ertelemeleri durumları haricinde çeşitli nedenlerle askerlik görevini erteleyen ancak yoklama kaçağı olarak muayenesini tamamladıktan sonra sevki sırasında veya bakaya durumunda sevki geri bırakılanların asker alma işlemlerinde erteleme yapılmayacak. 

Kaynak: HABER MERKEZİ