17 Yaşındaki Genci Yakın Arkadaşı Öldürdü 17 Yaşındaki Genci Yakın Arkadaşı Öldürdü

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na bağlı Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda görev yapan Yarbay Gökhan Ünyeli’nin, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında açığa alınmasının sonrasında, arkadaşlarına önceki gün intihar mektubu gönderdiği öğrenildi. Ünyeli, aynı gün Çankaya ilçesinde evinin yakınındaki ormanda ölü bulundu. Beylik tabancasıyla yaşamına son verdiği belirlenen Ünyeli, Ankara Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından Çanakkale’de toprağa verildi.

“Telefonuma Gelen Cevapsız Çağrı Nedeniyle Yaşadıklarım…”

Hayatını kaybeden Ünyeli, ‘Değerli silah arkadaşlarım’ başlığıyla yazdığı 2 sayfalık veda mektubunda, “Tam 12 yıl önce kim olduğu belirsiz bir kişi tarafından telefonuma yapılan cevapsız çağrı nedeniyle yaşadıklarım umarım kimsenin başına gelmez. Tabii ki tüm toplumun adeta görmezden geldiği, 90 yaşında haksızca hapishanelerde ölüme terk edilen onca asker varken kendi durumumu acıklı hale getirmeyeceğim. Ancak tek amacı Türk Milletinin tarihine ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güvenine layık olmaya çalışan, Anayasaya bağlılıktan ödün vermeyen ve askerlik mesleğinin gerektirdiği tüm vazifeleri yerine getiren biri olarak bana karşı yapılan haksızlıklar tahammül sınırını aşmıştır.” ifadelerinde bulundu.

Aciga Alinan Yarbay Gokhan Unyeli Yasamina Son Verdi

“Tüm Terör Örgütlerini Lanetliyorum”

Ünyeli, mektubunda genç subay ve astsubaylara; her hareketlerini kayıt altına almaları ve telefonlarına gelen cevapsız çağrılarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmaları tavsiyesinde bulunarak, “İnandığım ve bildiğim tek gerçek, Türk Milletinin ve kültürünün yüksek karakteridir. FETÖ ve PKK başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne kasteden tüm terör örgütlerini lanetliyorum. Hemşehriciliğin, tarikatçılığın ve hizipçiliğin olmadığı, sadece Türk vatandaşı olmanın aidiyet duygusu için yeterli olduğu bir ülke hayal ediyorum” cümlelerinde bulundu.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya