Emeklilere yönelik getirilen bu yeni düzenleme, özellikle 20 bin TL'nin altındaki para çekimlerinin ATM'ler üzerinden yapılmasını zorunlu hale getiriyor. Bu kararın ardından emeklilerin büyük çoğunluğu, vezne kullanımı yerine ATM'lere yönlendirilmek zorunda kalacak. Emekliler, bu duruma tepki göstererek, işlemlerini nasıl gerçekleştirecekleri konusunda endişelerini dile getirdi.

En Dusuk Emekli Maasi 7500 Tl Mi Oldu Yeni En 15715541 9096 Amp

Tüm vatandaşları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bankalar, alınan karar doğrultusunda, para çekme işlemlerinde düzenlemeye gitti. Bu düzenlemenin özellikle emeklileri etkilemesi bekleniyor.

Zamli Memur Maasli Zamli Yonetici M I D I4 Cover

Uçak yolculukları için yeni karar: Bunu yaptırmayan artık binemeyecek Uçak yolculukları için yeni karar: Bunu yaptırmayan artık binemeyecek

ATM kullanımlarının yaygınlaşmasına rağmen, banka veznelerinde kısa işlemler için oluşan yoğunluk azalmadı. Bu nedenle ATM kullanmayı bilmeyen vatandaşlar, özellikle de emekliler, küçük meblağlar için bile vezneleri tercih ediyor. Bu durumu çözmek için 81 ilde uygulanması planlanan yeni adımlar atıldı.

Para çekme ve yatırma işlemleri ATM'ler üzerinden kolayca yapılabiliyorken, Türkiye'de toplam 49 bin 847 adet ATM bulunuyor.

1200X627 Zamli Emekli Maasi Ne Zaman Yatar 2023 Temmuz Emekli Zammi Belli Oldu Ssk Bag Kur Zamli Emekli Maaslari Odeme 1688758982898

Her yerde bulunan ATM'ler ile işlemlerin kolaylaşması amaçlanırken, ATM kullanmayı bilmeyen vatandaşlar vezne sıralarında beklemeyi tercih ediyor. Bankalar bu sorunu çözmek ve veznelerde oluşan yoğunluğu azaltmak için önemli bir karar aldı.

Alınan kararla birlikte, 20 bin TL'nin altındaki rakamlarda para çekimleri artık vezneler üzerinden yapılamayacak. Belirlenen rakam altındaki para çekme ve yatırma işlemlerinin tamamen ATM'ler üzerinden yapılması zorunlu hale getirilmesi planlanıyor.

Söz konusu kararın ardından emeklilerin tepkisi gecikmedi. Artık vatandaşlar, belirli bir miktarın üzerindeki parayı veznelerden çekip yatıramayacak. Bankalardaki yoğunluğu azaltmak amacıyla alınan bu karar, belirtilen tutarın üstündeki işlemler için sadece veznelerin kullanılmasını öngörüyor.

Emekliye Yeni Mujde Milli Gelirden Pay Ve Kok Maas1

Karar, ATM kullanan çoğu vatandaşı etkilemezken, ATM kullanımına aşina olmayanlara zorluk çıkaracak. ATM kullanmayı tercih etmeyen veya bilmeyen emekliler, bu duruma tepki göstererek endişelenmeye başladı.

Yeni düzenlemeyle, bankalardaki yoğunluğun azaltılması ve ATM kullanımının artırılması amaçlanıyor. Emeklilerin ve ATM kullanmayı bilmeyen vatandaşların da bu yeni sisteme uyum sağlayarak işlemlerini hızlı bir şekilde yapmaları bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ