2009 yılında yargılandığı çocuk istismarı davasından 'delil yetersizliği' nedeniyle beraat eden sucu Metin Şenay'ın 4 çocuğu yıllar boyu istismar ettiği ortaya çıktı. Şahsın 331 yıl 6 ay hapis cezası istendi. 

2009 yılında yargılandığı çocuk istismarı davasından 'delil yetersizliği' nedeniyle beraat eden sucu Metin Şenay'ın 4 çocuğu yıllar boyu istismar ettiği ortaya çıktı. Konuyu Halk TV’den Seyhan Avşar haberine taşıdı. 

G J H C1 Lh X A A Acy K D

2 Günlük Bebeğini Büyücülükle Uğraşan Komşusu mu Kaçırdı? 2 Günlük Bebeğini Büyücülükle Uğraşan Komşusu mu Kaçırdı?

 24 Mayıs 2023'te Bağcılar'da 12 yaşındaki M.Y., ders saatleri sona ermesine rağmen evine dönmedi. Ailenin başvurusu üzerine çevredeki kameraları inceleyen polis, saat 12.40 sıralarında okuldan çıkan M.Y.'nin, mahallenin sucusu Şenay'ın aracına bindiğini tespit edildi. Şenay'ın işyerine baskın düzenleyen polisler, M.Y.'yi ses yalıtımlı süngerle kaplı bir odada baygın halde bulundu. Odada bulunun dijital materyallere el koyan polisler, M.Y. dışında çok sayıda çocuğun da o odada istismara uğradığı görüntülere ulaştı. Ayrıca odada bulunan kağıtlarda “Söz dinle”, “Kesinlikle bağırma, “Konuşurken fısıltıyla konuş”, “Dükkana biri gelirse kesinlikle konuşma”, “Ayrıca ben ne dersem yap”, “Sözümü dinlemezsen çok açı veririm ve çok döverim ve seni gerekirse öldürürüm” şeklinde yazılar bulundu. 

Whatsapp Image 2024 05 07 At 13 16 24

 M.Y'yi dükkana götüren Şenay'ın alıkoyduğu çocuğa "Tuvaletin gelirse buna yapacaksın" diyerek bir kap uzattığı, sonrasında da istismar ettiği ortaya çıktı. Ayrıca Şenay'ın M.Y.'ye çocuk esirgeme yurdunda çocukların şiddete uğradığını iddia ettiği videolar izlettiği ve "Ses çıkarırsan ben tutuklanırım. Sen de çocuk esirgeme kurumuna verilirsin. Aileni bir daha göremezsin. Seni öldürürüm." diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı. Odadan çıkan görüntülerde Şenay'ın bir çocuğa 10 yıl boyunca değişik zamanlarda istismar ettiği, yakın akrabası olan 13 ve 14 yaşlarındaki iki çocuğu da defalarca kez istismar ettiği tespit edildi. Korkunç görüntülerden bazıları, 2011 ve 2021 yılları arasında Şenay'ın istismarına maruz kalan R.Ş. isimli çocuğa aitti. R.Ş., Savcılığın çabasıyla dijitallerden tespit edildi. 10 yıl boyunca istismara maruz kalan R.Ş. felç geçirdi. Felç geçirene kadar ise yıllarca dehşeti yaşamaya devam etti.  

Öte yandan Başsavcılık, Şenay'a ait ele geçirilen bir dijital materyali ise bilirkişiye yolladı. Şifreli olan materyalde başka mağdur çocukların da yer alabileceği belirtildi. Sapık şahıs için 100 yılı aşkın hapis cezası isteniyor.  

Kaynak: Haber Merkezi