İzmir’in Buca ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 58 yaşındaki Hanım Ayten, iddiasına göre, 1989 yılında Karşıyaka'da devlet hastanesinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Doğum yaptığı sırada kendisine oturduğu evin sahibi G.S.’nin refakat ettiği anne Ayten, doğumdan sonra bebeği ile birlikte evine döndü. İki gün sonra bebeğin hastalanması üzerine Ayten, bebeğini alarak yine komşusu G.S. ile birlikte Behçet Uz Çocuk Hastanesine gitti. Kendisinin okuma-yazması olmadığı için resmi işlemleri komşusu yürüttü.

2 Gunluk Bebegini Buyuculukle Ugrasan Komsusu Mu Kacirdi

Bebeğin, tedavi için 2 gün boyunca hastanede kuvözde kalması gerekince, anne ve komşusu evlerine döndü. Hanım Ayten, o günden sonra bir daha bebeğinden haber alamadı. "Bebeğin öldü, gömdüler" diyerek bebeğin eşyalarını anneye teslim eden komşu G.S. ise sonrasında mahalleyi terk etti.

Altı çocuk annesi olan Hanım Ayten, 35 yıldır çevresinde kendisine yol gösterecek, rehberlik edecek birileri olmadığından dolayı çocuğuna ulaşamadığını ifade ederek, seneler sonra çocuklarının girişimleri ile yeniden kayıp oğlunu aramaya başladı.

2 Gunluk Bebegini Buyuculukle Ugrasan Komsusu Mu Kacirdi1

"Bebeğin Öldü, Gömdüler"

Yıllardır evlat hasreti ile yüreği yanan Hanım Ayten, “1989 yılında eşimle İzmir'e geldik. Doğumuma 2 ay vardı. Eşim o dönem çalıştığı için, kirada oturduğumuz evin sahibi kadın benimle ilgilendi. Doğumum yaklaştığında beni hastaneye o götürdü. Bir erkek bebeğim dünyaya geldi. Hastaneden ayrıldıktan sonra bebeğim rahatsızlanınca yine komşum G.S. ile birlikte Behçet Uz Çocuk Hastanesine gittik. Doktor bana ‘refakatçın var mı?' diye sordu. Ben de ‘ev sahibim var' dedim. Doktor ‘bebek bu gece yatsın, yarın götürün' dedi. Okuma yazma bilmediğim için hastanedeki işlemleri komşum halletti. Biz komşumla birlikte evimize döndük. Sonraki gün bebeğimi beslemek için hastaneye gittim. Hemşireler bebeğimin komşum tarafından alındığını, hastaneden çıkarıldığını söylediler. Komşuma gittim ama evde bulamadım. Daha sonra komşum evime gelerek, elinde bebeğimin eşyalarını uzatıp 'bebeğin öldü, gömdüler' dedi. Bunun üzerine kendimi kaybettim, ağladım. Bebeğimden bir daha haber alamadım" dedi.

2 Gunluk Bebegini Buyuculukle Ugrasan Komsusu Mu Kacirdi2

Büyücülükle İlgisi Vardı”

Köpekle Otobüse Binen Kadın Yolcularla Tartıştı Köpekle Otobüse Binen Kadın Yolcularla Tartıştı

Defalarca komşusu G.S.'nin kapısını çalan fakat bir türlü bebeğine ulaşamayan Hanım Ayten, "Tekrar tekrar ev sahibimin evine gittim. Bana her defasında aynı şeyleri söyledi; ‘çocuğun öldü, arama' dedi. Ben çocuğumdan bir iz bulmaya çalışırken, "öldü" dediği hastaneye gitmek istediğimde ev sahibim beni yanlış hastanelere yönlendirdi. Gittiğim hastanede bebeğimin ölmediğini söylediler. Ev sahibimin büyücülükle ilgisi vardı. Ben de kendisinden biraz korkuyordum. Çaresiz kaldım, çok aradım ama bebeğimi bulamadım. Komşum bebeğimin yerini biliyor" şeklinde konuştu.

Ev sahibinin hala hayatta olduğunu ve en son bir buçuk yıl önce kendisine ulaşabildiğini belirten Hanım Ayten, daha sonra telefon numarasını değiştirdiği için izini kaybettiğini söyledi. Ayten, "Komşumdan şikayetçiyim. Benim çocuğumu geri versin başka da hiçbir şey istemiyorum. O kadın çocuğumun yerini biliyor” ifadelerinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi